Aktualności Ekologia Parki, place i zieleńce Poznański Budżet Obywatelski

Wiosenne porządki 2023

W dniach 21-23 kwietnia 2023 r. odbyła się akcja “Wiosenne Porządki”. To część ogólnoświatowej kampanii, która ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i poprawę stanu środowiska naturalnego.

W sprzątaniu wzięli udział mieszkańcy osiedla, którzy wyposażeni w rękawice i worki sprzątali tereny zielone, chodniki i ulice swojego osiedla. W tym roku skupiono się na dwóch lokalizacjach tj. na polanie przy ulicy Straży Ludowej oraz lasku w rejonach skrzyżowania ulic Marciniaka i Prauzińskiego. Mieszkańcy zebrali kilkadziesiąt worków ze śmieciami, które zostaną następnie przekazane do utylizacji. W tym roku najwięcej zebrano szklanych i plastikowych butelek po napojach alkoholowych.

Akcja została zorganizowana przez Centrum Inicjatyw Lokalnych Podolany przy współpracy Wydziałem Gospodarki Komunalnej oraz z Radą Osiedla. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie środowiska i zachęcenie ludzi do dbania o czystość wokół siebie. Jest to również doskonała okazja do wzmocnienia więzi społecznych i współpracy między mieszkańcami. Wiosenne sprzątanie to także doskonała okazja do zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska i zachęcenia ludzi do działań na rzecz jego ochrony.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Podolan, którzy włączyli się w akcję “Wiosenne Porządki” i pokazali, że zależy im na czystości i estetyce swojego osiedla. Zapraszamy do udziału w następnych edycjach sprzątania świata oraz do zgłaszania nowych lokalizacji. Razem możemy zrobić więcej dla naszej planety!

Skip to content