Aktualności Centrum Inicjatyw Lokalnych Centrum Inicjatyw Senioralnych Klub Seniora

Zapraszamy na koncert 9 czerwca g.18 do auli ZSP nr 15

DYREKCJA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO nr 15, RADA OSIEDLA PODOLANY oraz CENTRUM INICJATYW LOKALNYCH zapraszają w dniu 9 czerwca o godz. 18 na WYJĄTKOWE SPOTKANIE Z KULTURĄ WYSPY MALTA.

W nowej auli szkolnej – a jeśli pozwoli pogoda to w plenerze – wystąpi dla nas 70-osobowa Orkiestra The Leone Philharmonic Society oraz zespół folkowy Aurora Folk. Występ bezpłatny. Prosimy śledzić aktualne informacje na fb szkoły i stronie: www.ropodolany.pl. Dla wielu mieszkańców będzie to również niecodzienna okazja na poznanie nowych przestrzeni przy ZSP nr 15.

The Leone Philharmonic Society zostało założone w 1863 roku, jako pierwszy obywatelski zespół Gozo – Banda Ċittadina Leone. Pod obecnym kierownictwem muzycznym Mr Colina Attarda w skład orkiestry wchodzi 70 muzyków. W swoim repertuarze mają marsze, muzykę popularną. Organizują koncerty muzyczne, z których główne to doroczny koncert listopadowy w Aurora Opera House, program muzyki sakralnej na Wielki Tydzień w katedrze na Gozo, koncert plenerowy Festa w sierpniu w Victorii oraz seria Leone Goes Pop i Grand Christmas Variety w Aurora Opera House. The Leone Band bierze również udział w najważniejszych festynach wiejskich na wyspie. Jej programy muzyczne cieszą się dużym zainteresowaniem podczas licznych biesiad, na które zespół jest zwykle zapraszany jako specjalna atrakcja. Ponadto The Leone Band towarzyszy uroczystym procesjom Matki Bożej Łaskawej i św. Łucji.

Przez 160 lat swojego istnienia The Leone Band zawsze starał się zaszczepić miłość do muzyki wśród mieszkańców Gozo, udzielając bezpłatnych lekcji muzyki dzieciom i dorosłym, koncertując za granicą i przybliżając muzykę publiczności na Malcie i Gozo.

Zespół Aurora Folk powstał w 1973 roku i jest pierwszym zespołem folkowym na wyspach maltańskich. Aurora Folk Group występowała w kilku krajach i brała udział w kilku festiwalach folklorystycznych, z których ostatni został nazwany „największym festiwalem folklorystycznym na świecie” na Łotwie w 2018 roku. W swoim repertuarze posiada tradycyjne pieśni i tańce maltańskie. Jest także organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Aurora. Wchodzi w skład The Leone Philarmonic Society AD 1863. W tym roku grupa obchodzi swoje 50-lecie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Teresa Radomska Dyrektor ZSP nr 15 oraz Elżbieta Sobkowiak przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Skip to content