Aktualności Inwestycje

W skrócie – początek roku szkolnego 2020

  1. Zarząd Osiedla Podolany informuje, że 8 września rozpoczną się prace Aquanet S.A. na ul. Zakopiańskiej – odcinek od Biskupińskiej do Morszyńskiej. Szczegółowe informacje będziemy udostępniać na www.ropodolany.pl oraz na profilu fb (@RadaOsiedlaPodolany).
  2. Trwają również prace Aquanet S.A. na ul. Krynickiej. Rodziców dowożących dzieci do szkoły ul. Krynicką zachęcamy do zmiany przyzwyczajeń i korzystania z alternatywnych dróg (np. ul. Lubieńską – nowy parking przy ul. Dukielskiej). Budowana jest nowa nawierzchnia ul. Krynickiej na odcinku od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej. Prace potrwają prawdopodobnie do końca września. W ramach zadania powstanie również bezpieczne przejście dla pieszych jako wyniesione skrzyżowanie Zakopiańska/Krynicka. 
  3. Rodziców dzieci starszych zachęcamy do korzystania z zatok przy ul. Druskienickiej (kiss&go).
  4. Wszystkie dzieci zaś zachęcamy do używania rowerów – miejsc parkingowych dla rowerów nie powinno zabraknąć, przy czym dojazd ul. Krynicką najlepiej zamienić na czas remontu na dojazd ul. Lubieńską.
  5. W czasie wakacji wykonane zostało malowanie pomieszczeń szkolnych oraz remont łazienki na I piętrze, ze środków wygranych wspólnie w PBO 2020. Jeszcze raz dziękujemy za głosy oddane na ten projekt!
  6. Poznańskie Inwestycje Miejskie są w trakcie rozstrzygnięcia przetargu na rozbudowę budynku szkoły – w miejsce pawilonu powstanie 12 nowych sal, w tym przedszkole. Więcej informacji: pim.poznan.pl  
  7. Kończy się długo oczekiwana budowa fragmentu ul. Kaczmarka – od osiedla domów do skrzyżowania z ul. Drwęskiego. Etap II – do ul. Omańkowskiej – zaplanowano na rok 2021.
  8. W niedzielę 6 września zapraszamy na kolejną akcję krwiodawstwa, autobus będzie przy ul. Kartuskiej 33 w godz. 9-14. Dla uczestników przewidziane upominki.

Rodzicom i dzieciom życzymy dobrego roku szkolnego!
Elżbieta Sobkowiak, przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Skip to content