Aktualności Klub Seniora

Seniorzy – dzieciom!

W dniu św. Mikołaja 6 grudnia 2023 r. seniorki sekcji techniczno – artystycznej Klubu Seniora Podolany poprowadziły zajęcia techniczne z uczniami pięciu klas IV i trzech klas V w ZSP nr 15 przy ul. Druskiennickiej w Poznaniu. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne różnymi technikami pod kierunkiem Seniorek. W przedsięwzięciu uczestniczyło około 160 uczniów. 

Uczniowie pracowali z wielkim zapałem, dużym zaangażowaniem, wykazali się własną inwencją twórczą. Każdy uczeń wyszedł z pracowni z wykonaną przynajmniej jedną pracą, a niektórym udało się wykonać dwie prace w ciągu jednej godziny.


Dzieci wykonywały :

– świeczniki i bombki techniką decoupage wykorzystując słoiczki i bombki styropianowe pod kierunkiem: Ulki Siatkowskiej, Ali Kujawy, Małgosi Molińskiej, Heni Kandulskiej, Danusi Waleriańczyk, Oli Stachery, Janki Korzeniowskiej i moją
– prace z papieru rozety witrażowe, gwiazdy, aniołki, choinki prowadziła Róża Strażyńska
– piękne stroiki świąteczne były wykonane pod kierunkiem naszej nowej koleżanki Ani Nowak – Linkowskiej.

Pracowało się nam wspaniale z dziećmi. Na koniec zajęć zaskoczyły nas trzy uczennice klasy V, które z własnej inicjatywy pomogły nam w sprzątaniu pracowni. Dziękujemy Wam bardzo za pomoc. Po pięciu godzinach intensywnej pracy wyszłyśmy z pracowni bardzo zmęczone lecz bardzo zadowolone i spełnione. Bardzo dziękuję dzieciom za ich chęć nauczenia się czegoś nowego – wspaniale się z Wami pracowało.
A koleżankom seniorkom ogromnie jestem wdzięczna i bardzo dziękuję za pomoc, zaangażowanie i wspaniałą współpracę. Bez Was to byłoby niemożliwe do zrealizowania. 

Bardzo dziękuję.
Halina Józefowicz

Skip to content