Pomoc dla pogorzelców
Aktualności

Pomoc dla pogorzelców

Przypomnijmy, ogień pojawił się w niedzielę 8 sierpnia br. w godzinach wieczornych w domu przy ul. Strzeszyńskiej na wysokości ul. Rydlewskich na poznańskich Podolanach. Strażacy prowadzili akcję gaśniczą do godziny czwartej nad ranem z udziałem 12 zastępów straży. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale dom nie nadaje się do użytkowania. Dla pogorzelców uruchomiona została zbiórka: “Pomoc dla pogorzelców z Podolan”, na której w momencie pisania artykułu zebrano 34 248 zł dzięki 280 wspierającym. To dotychczas największa zebrana kwota przez organizatorów.

Swojej radości nie kryli sami poszkodowani, którzy postanowili podziękować za otrzymaną pomoc.

Szanowni Państwo! Pragniemy serdecznie podziękować za przekazane dotąd wsparcie. W tych niezwykle trudnych dla nas chwilach, gdy straciliśmy prawie cały dorobek życia, skala otrzymanej pomocy bardzo nas poruszyła. Okazane serce, dokonane wpłaty, wyrażone gesty i słowa otuchy pozwalają nam łatwiej przejść przez ten trudny czas. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli, w tym strażakom, radnym osiedlowym Arturowi Kosonowskiemu i Dorocie Cymerys, firmie Pekabex, pizzerii Napoli i wielu innym osobom i instytucjom. Zakres strat, które ponieśliśmy w wyniku pożaru, szacowany jest na kilkaset tysięcy złotych. To skala, z którą trudno się zmierzyć, a już z pewnością samemu. Dlatego raz jeszcze ogromnie dziękujemy zarówno za już przekazane, jak i za kolejne wpłaty. Elżbieta i Kazimierz Boińscy – czytamy w liście.

Jako organizator zbiórki, również pragnę podziękować wszystkim wspierającym akcję pomocy dla Państwa Boińskich zarówno finansowo jak i rzeczowo. Podziękowania należą się również naszym lokalnym firmom, które zaoferowały swoją pomoc i wsparcie w tych trudnych dla poszkodowanych chwilach. – dodaje Artur Kosonowski.

Zbiórka nadal trwa, wpłat można dokonywać pod adresem: zrzutka.pl/dnm3xr

ZESPÓŁ CARITAS przy Matki Bożej Pocieszenia dla pogorzelców zebrał kwotę 10 030 zł, co daje łącznie kwotę 47 418 zł. 

Skip to content