Aktualności Klub Seniora

Wystawa pt.”Świat w oczach dzieci i seniorów”

Wystawa pt.“Świat w oczach dzieci i seniorów”, Galeria Pod Arkadami, ul. Droga Dębińska 21 (MDK), wernisaż w dniu 27.10.2023 godz. 17.
 
Wystawa prezentuje prace wykonane przez seniorki Pracowni Rysunku i Malarstwa Klubu Seniora Podolany podczas pleneru malarsko-wypoczynkowego w Kołobrzegu w 2023 roku. W plenerze wzięło udział równie trzech wnuków uczestniczek. Tematem był pejzaż morski w akrylu, malowanie na jedwabiu i dżinsie oraz fotografie. Zajęcia odbywały się pod okiem artystek plastyczek: Katarzyny Makowskiej z Poznania, Renaty Bielińskiej z Konina, Małgorzaty Zgoła z Poznania i Małgorzaty Kadelskiej z Uniwersytetu Artystycznego w Olsztynie, pod okiem której seniorki wykonały wielkoformatową, wspólną pracę w założeniu abstrakcyjną. Wystawa ma charakter wystawy poplenerowej.
II część wystawy to prace wykonane przez dzieci od 8 -17 lat w Świetlicy “Barwna” prowadzonej przez Szansa Fundacja w Poznaniu. Dzieci w ostatnim roku szkolnym uczestniczyły w warsztatach artystycznych: malowały akrylem, pastelami, rysowały ołówkiem zgłębiając tajniki warsztatu. Malowały również obrazy i szale na jedwabiu. Dla wszystkich dzieci jest to pierwsza w życiu publiczna prezentacja organizowana w profesjonalnej galerii wystawienniczej.
 
Kurator wystawy: Barbara Kubiak-Sobczak, Klub Seniora Podolany
 

FOLDER wystawy

Zobacz, co się dzieje u nas w Klubie Seniora i dołącz! Jesteśmy otwarci na każdą nową osobę! Zapraszamy!
Skip to content