Aktualności Inwestycje Rekreacja

Wizyta Prezydenta Mariusza Wiśniewskiego i objazd Podolan

30 września 2022 Rada Osiedla Podolany miała przyjemność gościć na Podolanach Pana Prezydenta Mariusza Wiśniewskiego wraz z przedstawicielami wydziałów m.in. ZDM, ZTM, MIR oraz Straży Miejskiej.
Na spotkaniu poruszone zostały zagadnienia związane z aktualnymi i przyszłymi inwestycjami dotyczącymi m.in. układu drogowego czy też oświetlenia. Wskazano również miejsca, co do których należy podjąć kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz poprawy estetyki na terenach miejskich.
Na zakończenie mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Katarzyną Kamińską Dyrektor Biblioteka Raczyńskich oraz Kierownik naszej filii Panią Martą Poślednik. Był to dobry moment by porozmawiać o sprawach bieżących i planach na przyszłość.
Kilka najważniejszych kwestii:
ul. Krynicka przy szkole – ZDM i MIR szuka rozwiązania mającego na celu poprawę bezpieczeństwa w sposób doraźny, przed wykonaniem docelowej inwestycji drogowej.
ul. Strzeszyńska – poruszono wiele kwestii m.in. dot. wjazdu do Biedronki, wyjazdu na Lutycką oraz świateł, stanu nawierzchni, bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych oraz estetyki pasów drogowych.
ul. Jasielska/Jasielska rozmawiano o zakresie prac, które mogą zostać wpisane deweloperom do realizacji, inspektor z ZDM zapewnił nas, że wiele rzeczy jest możliwych do wykonania, ale wszystko zależy od tego kiedy deweloperzy rozpoczną swoje własne inwestycje.
ul. Jasielska/Druskienicka wszystko jest na dobrej drodze odnośnie powstania ronda, na chwilę obecną trwa wyłonienie wykonawcy inwestycji po stronie dewelopera.
przebicie ul. Jasielska/Lutycka tutaj też jest kwestia samych deweloperów i ich inwestycji.
wiadukty Biskupińska/Sucholeska, z związku z zgłoszeniami mieszańców odnośnie znakowania drzew farbą uspokajamy – nie ma planowanej żadnej wycinki drzew.
węzeł przesiadkowy przy Druskienickiej – realizacja możliwa najwcześniej w kolejnej perspektywie po 2027 roku.
wiadukty przy Lutyckiej – inwestycja będzie realizowana. Jeżeli nie uda się zbudować obu wiaduktów jednocześnie to w pierwszej kolejności powstanie ten w ciągu ul. Lutyckiej. Procedury nadal trwają, pozostaje kwestia finansowania i tutaj miasto jest gotowe zrezygnować z dofinansowania i realizować ze środków własnych w ostateczności.
Skip to content