Aktualności Poznański Budżet Obywatelski

Ruszają darmowe zajęcia sportowe dla mieszkańców

Ruszają pierwsze darmowe zajęcia w ramach projektu Nasz Sportowy Fyrtel, który zadebiutował w Poznaniu w 2019 roku. Projekt dzięki wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim dostępny jest w tym roku również dla mieszkańców rejonu 2 – Kiekrza, Krzyżownik-Smochowic, Podolan oraz Strzeszyna

Pełna oferta zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów wraz z harmonogramem dostępna jest na dedykowanej stronie: Nasz Sportowy Fyrtel.

Poniżej publikujemy pierwsze propozycje darmowych zajęć dla mieszkańców naszego rejonu:

 • JOGA NA KRZEŚLE

  Joga na krześle to łagodna forma jogi, zaplanowana specjalnie dla seniorów lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. To bezpieczny, wygodny i skuteczny sposób na praktykę jogi w pozycji siedzącej na krześle. Ten rodzaj jogi obejmuje proste ćwiczenia oddechowe, rozciąganie i pozy, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości fizycznych. Może pomóc poprawić równowagę, elastyczność i siłę, a także zmniejszyć stres i niepokój.

 • ZUMBA

  Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Zumba bowiem łączy taneczne kroki do gorących latynoskich rytmów z ruchem typowym dla treningu fitness.
 • TENIS STOŁOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  Ping pong – zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z tenisem stołowym. Podczas treningów pracujemy nie tylko przy stole nad techniką gry, ale również poprawiamy różne aspekty ogólnorozwojowe takie jak: koordynacja ,,ręka-oko”, refleks, motorykę oraz chęć sportowej rywalizacji. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na nasze treningi.
 • PILATES

  Trening ten ma na celu uelastycznienie mięśni, rozciągnięcie i wzmocnienie mięśni głębokich (bez nadmiernego ich rozbudowania), poprawę postawy, obniżenie poziomu stresu, odciążenie kręgosłupa i poprawę zdrowia ćwiczących osób.
 • ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA DZIECI

  Zajęcia sportowe nastawione na poprawę ogólnej sprawności dzieci i młodzieży. Są to zajęcia opierające się na zabawach i różnego rodzaju grach ale również naukę podstawowych ćwiczeń.
 • ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA MŁODZIEŻY

  Zajęcia sportowe nastawione na poprawę ogólnej sprawności dzieci i młodzieży. Są to zajęcia opierające się na zabawach i różnego rodzaju grach ale również naukę podstawowych ćwiczeń.
 • FIT PODOLANY

  Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem różnego typu sprzętu fitness. Nastawione na wzmocnienie najważniejszych partii ciała. Są to zajęcia dla osób początkujących. Idealne aby przekonać się, że sport to zdrowie i świetna zabawa.
 • TRENING FUNKCJONALNY

  Kompleksowy zestaw ćwiczeń, które służą wzmocnieniu mięśni, poprawie kondycji i zapobieganiu urazów. Celem treningu funkcjonalnego jest wzmocnienie naturalnych funkcji naszego ciała.
 • TRENING OBWODOWY – SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA

  Zajęcia ogólnorozwojowe na terenie siłowni zewnętrznej oraz strefy street workout, przeznaczone dla dorosłych i seniorów. Ćwiczenia fizycznie z wykorzystaniem sportowych przyrządów, gum oporowych oraz taśm TRX na otwartej przestrzeni. 
 • ZDROWY KRĘGOSŁUP

  Specjalistyczne zajęcia sportowe mające na celu poprawę ruchomości kręgosłupa, jak i zadbanie o jego kondycję. Dzięki proponowanym ćwiczeniom można pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie.

Skip to content