Aktualności Klub Seniora

Fotorelacja z wystawy pt. “Igłą malowane”

Wystawa pt. “Igłą malowane” – tradycyjne hafty krzyżykowe w wykonaniu podolańskich seniorek: Aleksandry  Stachery i Haliny Józefowicz.
 Wystawa trwała od 9 – 18 marca 2024 r. w Holu Parterowym ZSP nr 15 w Poznaniu
 
Obie Artystki uprawiają sztukę tradycyjnego haftu krzyżykowego od wielu lat, a podczas wystawy prezentują perfekcyjnie wykonane obrazy w różnych formatach, zachęcając tym samym do zainteresowania się tą formą aktywności artystycznej i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu i rozwoju zainteresowań zarówno przez dorosłych jak i dzieci szkolnych.
Już w trakcie montażu i aranżacji wystawy, prezentowane prace wywołały duże zainteresowanie jak można igłą i nitką “wymalować” obrazy, szczególnie martwe natury i pejzaże.
Wystawę zorganizował Klub Seniora Podolany we współpracy racy z Dyrekcją ZSP nr 15 z okazji Dnia Kobiet oraz spotkań rodzicielskich z nauczycielami
w semestrze jesiennym.
Wystawa będzie przeniesiona i udostępniona szerokiemu gronu mieszkańców Podolan w dniu 13 marca 2024 r. w Ali Szkoły, na czas Spotkania Muzyczno-Poetyckiego.
 
Aranżacja i montaż: Aleksandra Stachera, Halina Józefowicz, Agnieszka Stępień-Sic ( ZSP 15) oraz Barbara Kubiak-Sobczak – kurator wystawy.
 
Zapraszamy do udziału w zajęciach artystyczno-technicznych prowadzonych przez Halinę Józefowicz w każdą pierwszą, drugą i czwartą środę miesiąca.
 
Poniżej fotorelacja z Wystawy.
Zobacz, co się dzieje u nas w Klubie Seniora i dołącz! Jesteśmy otwarci na każdą nową osobę! Zapraszamy!
Skip to content