Aktualności Inwestycje

Budowa ul. Kaczmarka etap 2

Ważna wiadomość dla mieszkańców ul. Kaczmarka i okolic:

W czwartek (17 czerwca) rusza budowa odcinka ul. Ignacego Kaczmarka na Podolanach, od ul. Omańkowskiej do skrzyżowania z ul. Drwęskiego. Realizacja inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się wszystkich użytkowników ulicy, a także poprawi jej walory estetyczne, będzie wymagała zmian w organizacji ruchu w tym rejonie.

Przejazd przez budowany odcinek ul. Kaczmarka na czas prowadzenia prac zostanie zamknięty. Mieszkańcy posesji przy nim usytuowanych będą mieli jednak możliwość dojścia i dojazdu do swoich domów.  W związku z rozpoczęciem robót i zamknięciem budowanego odcinka nie będzie można na nim pozostawiać swoich pojazdów. Na początku najbliższego tygodnia informujące o tym znaki staną na ul. Kaczmarka. Zachowany zostanie dojazd do ul. Rakowicza. Kierowcy będą prowadzeni objazdem przez ul. Omańkowskiej, Rugego, Drwęskiego i Kaczmarka. Prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W efekcie zaplanowanych prac, które potrwają ok. 3 miesięcy, nawierzchnia z kostki brukowej pojawi się nie tylko na jezdni budowanego odcinka, lecz również na chodnikach i zjazdach do posesji. W ramach inwestycji na jezdni powstaną progi zwalniające. Zaplanowano też budowę oświetlenia drogowego i kanału technologicznego oraz zagospodarowanie pobocza.

źródło: https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/rozpoczyna-sie-budowa-odcinka-ulicy-osiedlowej-na-podolanach

Szczegóły dotyczące projektu, organizacji ruchu, zakresu robót: https://pim.poznan.pl/dokumenty-zp/swz-zalaczniki-inne-kaczmarka

 

ulica Kaczmarka stan na 2021/06
Skip to content