Aktualności Biblioteka Raczyńskich Klub Seniora

Biblioteka Raczyńskich Filia 35 zaprasza na cykl warsztatów

 

Senioralna Wiosna u Raczyńskich

 

Z okazji 195. rocznicy działalności Biblioteka Raczyńskich odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć dla osób w wieku 60+. Seniorów zapraszamy do udziału w atrakcyjnych, dostosowanych do ich wieku i potrzeb interesujących zajęciach – od dyskusji literackich, przez warsztaty genealogiczne, introligatorskie, teatralne, po spotkanie autorskie i integracyjny spacer ulicami Poznania.

 

Cykl warsztatów to 6 spotkań, co ŚRODĘ godz. 17:00.

W programie „Senioralnej wiosny u Raczyńskich”:

 • 15 maja – Lecznica książek
  Introligatorzy z poznańskiej pracowni Introligatornia Lewandowscy, działającej nieprzerwanie od 1921 roku opowiedzą o tym, jak dbać o domowy księgozbiór. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik będzie mógł wykonać obwolutę do książek.
 • 22 maja – Poznańskie wspominki
  Karolina Dąbrowska-Wiśniewska (Biblioteka Raczyńskich) przybliży sylwetki naszych fundatorów, ich dokonania na polu wydawniczym, translatorskim, fundacyjnym, archeologicznym. Tematem będzie także literatura, której miejscem akcji jest Poznań.
 • 29 maja – Od pisma klinowego do Legimi
  Prowadzący zajęcia bibliotekarz przypomni uczestnikom spotkań historię książki i bibliotek, w części praktycznej warsztat plastyczny lub literacki. 
 • 5 czerwca – Genealogia w dębie zapisana
  Karolina Tomczyk-Kozioł  (Biblioteka Uniwersytecka UAM) poprowadzi warsztaty genealogiczne, podczas których pokaże, jak szukać informacji o swoich przodkach i  stworzyć drzewo genealogiczne.
 • 12 czerwca – Moja historia –  prawdziwa lub nie
  Aktorzy teatru „asz.teatr” poprowadzą zajęcia z improwizacji aktorskiej, podczas których każdy uczestnik będzie mógł w formie teatralnej opowiedzieć historię ze swojego życia – prawdziwą lub wymyśloną.
 • 19 czerwca – Ostatni z Rodu
  Zofia Wojtkowska, autorka biografii „Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego” przedstawi uczestnikom zajęć postać ostatniego męskiego potomka polskiej linii Raczyńskich, wybitnego męża stanu oraz jego zasługi dla kultury polskiej.
Dodatkowo 22 czerwca w sobotę o 10:00 będzie organizowana wycieczka śladami Raczyńskich.
Zwieńczeniem cyklu będzie spacer uliczkami Poznania. Trasa powiedzie od współfinansowanej przez Edwarda hr. Raczyńskiego Złotej Kaplicy w Katedrze Poznańskiej, przez Stary Rynek po Plac Wolności. Biorący udział w spacerze obejrzą zabytkowe i nowoczesne wnętrza Książnicy i jej zbiory. Wycieczkę poprowadzi Karolina Dąbrowska-Wiśniewska – Profesjonalny Przewodnik po Poznaniu. Liczba miejsc będzie ograniczona. Obowiązują zapisy.
Na cały cykl obowiązują zapisy na miejscy w Filii 35 Biblioteki Raczyńskich, mailowo: filia35@bracz.edu.pl lub telefonicznie: 61 822 10 41.
Wszystkie spotkania są bezpłatne.

 

Zobacz, co się dzieje w filii nr 35 Biblioteki Raczyńskich!
Skip to content