Aktualności Transport

Nie będzie na razie zmian tras autobusowych – 168 nadal jedzie zwykłą trasą

ZTM wycofał się z planowanych zmian linii autobusowych. Szczegóły w piśmie poniżej.

ZTM wycofał się z planowanych zmian linii autobusowych. Szczegóły w piśmie poniżej.

Plan obejmował zmianę linii 168 (z nowym numerem 171) od 1 lutego 2024. Na terenie Podolan linia 168 miała jechałać tą samą trasą, ale pod numerem 171. Szczegóły tutaj: Modyfikacja układu linii autobusowych na północy Poznania – od lutego 2024r. » Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu (ztm.poznan.pl)

Na początku listopada 2023r. otrzymaliśmy pismo z ZTM nt. planowanych zmian w układzie dziennych linii autobusowych obsługujących północną
część miasta Poznania, w których nie uwzględniono sprzeciwu Rady Osiedla Podolany wobec likwidacji linii 168. Zachęcamy do wnikliwej analizy załączonego dokumentu i czekamy na opinie mieszkańców. Obserwujemy również to, co się dzieje w mediach społecznościowych po artykule ZTM.
Największy niepokój mieszkańców budzi zawieszenie linii 168, historycznie związanej z Podolanami i jej zamianę na linię 171, przedłużoną aż na Dębinę. Wprawdzie na terenie Podolan linia biegnie zgodnie z trasą 168, natomiast największe obawy budzi punktualność przedłużonej trasy, prowadzącej przez całe miasto. Mieszkańcy spontanicznie zbierają podpisy pod petycją przeciwko tej zmianie.

Rada Osiedla Podolany zaprosiła przedstawicieli ZTM na spotkanie z mieszkańcami. Poniżej prezentujemy odpowiedź ZTM na nasze zaproszenie.

Skip to content