Klub Seniora

Jednodniowy plener malarsko-towarzyski w Lusowie – czerwiec 2026

Jak każdego roku, pod koniec czerwca, uczestnicy Pracowni Rysunku i Malarstwa Klubu Seniora „Podolany” spotykają się na jednodniowym plenerze u Barbary w Lusowie. To doskonała okazja, by podsumować całoroczną aktywność artystyczną, ocenić poczynione postępy malarskie, porozmawiać, coś wspólnie namalować, pogościć się i zrelaksować.

Pogoda w tym roku była doskonała, a rozmowom w otoczeniu żywej i bujnej zieleni ogrodu u Barbary nie było końca – choć przecież w każdy poniedziałek spotykaliśmy się na dwuipółgodzinnych warsztatach (nawet przy braku dostępu do pracowni z powodu remontu!).

W programie znalazł się spacer nad rynnowe Jezioro Lusowskie (124 ha), brodzenie w ciepłej wodzie oraz zwiedzanie doskonale przygotowanej plaży we wsi Lusowo wraz z infrastrukturą rekreacyjną. Tegoroczne spotkanie okazało się w efekcie wyjątkowo towarzyskie – do tego stopnia, że nie starczyło już czasu na dojście do podobrazia i farb przygotowanych na sztaludze.

W wydarzeniu wzięło udział 15 osób, a 4 nie mogły dojechać do Lusowa z powodu wcześniej zaplanowanych wyjazdów.

Barbara Kubiak-Sobczak Koordynatorka Pracowni Rysunku i Malarstwa Klubu Seniora „Podolany” Poznań, dnia 24 czerwca 2026 r.

Przejdź do treści