Aktualności Klub Seniora

Fotorelacja z koncertu z okazji Dnia Kobiet (oraz Mężczyzn)

Oto migawki fotograficzne ze spotkania muzyczno-poetyckiego  z dnia 13 marca 2024. Spotkanie odbyło się w nowej Auli ZSP nr 15. Spotkanie otwarli: Dyrektor ZSP nr 15 , pani Teresa Radomska, Przedstawiciel CIL Podolany, Pan Artur Kosonowski i  z ramienia organizatora , Klubu Seniora „Podolany” Barbara Kubiak-Sobczak.

Na początek były życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet, imienin  Bożen i Krystyn, prezentacja i gratulacje dla artystek biorących udział w wystawie pt. Igłą malowane – pań Oli Stachery i Haliny Józefowicz. Wystawa na czas koncertu została przeniesiona z Holu Szkoły do foyer Auli, gdzie została pięknie wyeksponowana. Zachęcamy  do oglądania jeszcze przez kilka dni.

Z okazji spotkania Seniorek i mieszkanek Podolan, Panie z Sekcji Artystyczno-Technicznej Klubu Seniora Podolany przygotowały w Auli okolicznościową prezentację ozdób wielkanocnych, na którą złożyły się prace 13 Pań.

Po powitaniach odbył się dwugodzinny koncert poezji śpiewanej i czytanej w wykonaniu zaproszonych gości. Można też było po zakończeniu koncertu, zakupić książeczki, bajeczki dla dzieci autorstwa pani Ireny Raszka oraz płyty z  romantycznymi melodiami pana Adama Misztala.

—-

Irena Raszka jest współczesną poetką i bajkopisarką. Urodziła się w Wałbrzychu i tam też mieszka. Uczestniczy w  spotkaniach autorskich w  bibliotekach, szkołach, domach kultury z dziećmi, dorosłymi i seniorami. Laureatka stypendium Prezydenta Wałbrzycha dla osób zajmujących się twórczością
artystyczną i upowszechnianiem kultury. Osobowość roku 2020 w kategorii Kultura.
Od 2018 roku  wydaje ilustrowane bajki dla dzieci.

W roku 2023 rozszerzyła swój program spotkań autorskich o artystyczne występy pt: „Poezja sercem pisana i śpiewana” do którego zaprosiła Adama Misztala, śpiewającego w nowych aranżacjach poezję znanych polskich autorów między innymi M. Grechuty czy M. Bajora oraz wielu innych osób.
Adam ma subtelny romantyczny głosi stwarzając nostalgiczną atmosferę pełną ciepła i wrażliwości

Sporządziła Barbara Kubiak-Sobczak

Zobacz, co się dzieje u nas w Klubie Seniora i dołącz! Jesteśmy otwarci na każdą nową osobę! Zapraszamy!
Skip to content