Aktualności

Organizacja ruchu w rejonie ulic Drwęskiego / Kaczmarka / Wojkowskich i Rugego – informacje z 02.01.2024

Informacje z 2 stycznia 2024:
  1. Listopad 2023 – zebranie i wysłanie propozycji mieszkańców do Miejskiego Inżyniera Ruchu, w formie papierowej za pośrednictwem WWJP oraz mailowo.
  2. 23.11.2023 podczas spotkania w urzędzie miasta z przew. Rady Miasta oraz radnymi PO z naszego okręgu przedstawiona została sytuacja na ul. Kaczmarka/Drwęskiego/Rudego oraz złożony wniosek o środki finansowe na rok 2024 na sygnalizację świetlną lub rondo na skrzyżowaniu ulic Obornicka/Omańkowskiej/Mateckiego (zgodnie z propozycją MIR). 
  3. 28.11.2023 Rada Osiedla podjęła uchwałę – wniosek do Prezydenta o wybudowanie ronda lub świateł na skrzyżowaniu ulic Obornicka/Omańkowskiej/Mateckiego. 
  4. Z-ca przew. Zarządu p. Dudzińska kontaktowała się telefonicznie z MIR w tej sprawie w celu przyspieszenia prac. Otrzymała informację, że analizy przyjętych propozycji trwają i są w opracowywaniu. Dyrektor MIR z pracownikami byli na miejscu na Drwęskiego na dodatkowej wizji. W styczniu (w drugiej połowie) przesłana zostanie propozycja tymczasowych zmian do wprowadzenia w trybie pilnym. Oficjalne pismo poniżej.
 
Bardzo duże natężenie ruchu na ul. Kaczmarka i Drwęskiego wynika z “notorycznego” skracania drogi przez kierowców chcących ominąć korki na ul. Omańkowskiej i Obornickiej. 

 

 

PROPOZYCJA MIEJSKIEGO INŻYNIERA RUCHU przedstawiona na spotkaniu z mieszkańcami 24.10.2023

źródło: OpenStreetMap
Skip to content