Maj 29 2020 02:13:27
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
FESTYN 2018

Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018! Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018!

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy!


Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs! Zobacz regulamin...


Zapraszamy do udziału w loterii fantowej! Zobacz regulamin...

Nowy plac zabaw w Przedskolu Nr 142 przy ul. Rożka

Jest już gotowy nowy plac zabaw 
w Przedszkolu 142 na ul. Rożka (sfinansowany z grantu zdobytego przez Radę Osiedla, przy wsparciu Rady Rodziców) - zobaczcie zdjęcia...

Przedszkole 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabaw

BIULETYN RADY OSIEDLA PODOLANY 1/2018 już dostępny!

Biuletyn 1/2018

SMOCHY FESTIWAL zapraszają!

Smochy Festiwal 2018Smochy Festiwal 2018

Dzień Dziecka 2 czerwca 2018

Zapraszamy w godzinach.12-15 do letniego ogródka hotelu Ilonn na Dzień Dziecka. W programie pokaż wielkich baniek mydlanych, zwierzątek z balonów, darmowe napoje i lody oraz zniżkową pizza za 15 zł. A wcześniej zachęcamy do rajdu rowerowego dookoła podolanskich placów  zabaw lub Jeziora Strzeszyńskiego.

Weźcie dzieci i przyjdźcie, bo warto!

MED POLONIA zaprasza na BIAŁĄ SOBOTĘ

Biała Sobota

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosenne PorządkiZapraszamy na WIOSENNE SPRZĄTANIE OSIEDLA! Sobota 14 kwietnia 2018, od godz. 9. Szczegóły na plakacie. 

Lista wszystkich miejsc zbiórki na Podolanach:
 • skrzyżowanie Iwonicka / Ciechocińska
 • skrzyżowanie Zakopiańska/Lubieńska
 • Straży Ludowej naprzeciw nr 34
 • skrzyżowanie Krynicka/Szczawnicka
 • skrzyżowanie Marciniaka/Prauzińskiego
 • Raczyńskiego okolice nr 68
WEEKEND OTWARTYCH OGRODÓW

Weekend Otwartych Ogrodów w Poznaniu 9 - 10 czerwca 2018

Zapraszam na drugą edycję Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu. 9 i 10 czerwca. Te dwa dni to wyjątkowa okazja aby odwiedzić prywatne ogrody poznaniaków. Dla wszystkich tych, którzy pasjonują się ogrodami, którzy poświęcają im swoje najważniejsze chwile to wydarzenie jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności.
Podczas tych dwóch dni będziecie mogli odwiedzać prywatne ogrody poznaniaków. Wymienić się doświadczeniami, zobaczyć jak robią to inni ogrodnicy, poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, wymienić się roślinami. Wszystko to czekać będzie w czerwcu.

Poza ogrodami będzie można odwiedzić punkty konsultacyjne gdzie czekać będą profesjonaliści którzy chętnie doradzą w rozwiązaniu ogrodniczych problemów. W dwóch centrach ogrodniczych BERBERYS I ZAWADY dostępne będą specjalnie zaprojektowane na Weekend Otwartych Ogrodów w Poznaniu zestawy roślin. Pozwolą one na łatwe przygotowanie gotowej rabaty od krzewów po trawy i byliny. Znajdą się także pomysły dla tych, którzy dysponują tylko tarasem.  

Prosimy o obserwowanie strony wydarzenia facebook.com/weekendotwartychogrodow 
oraz stronę: www.weekendotwartychogrodow.pl

 

To właśnie tam w maju znajdzie się lista ogrodów, które w jeden czerwcowy weekend będą otwarte do zwiedzania. Tam znajdziecie też wszystkie aktualne informacje o wydarzeniu.

Wystarczy wydrukować listę ogrodów i ruszać w miasto. Charakterystyczna tabliczka z napisem „Weekend Otwartych Ogrodów” wskaże ogrody otwarte do zwiedzania.

Wszystkich, którzy chcieliby pochwalić się swoimi ogrodniczymi sukcesami i otworzyć swoje ogrody, zapraszam do udziału w drugiej edycji Weekendu Otwartych Ogrodów w Poznaniu. Napisz do Tomka Ciesielskiego, mail: 67tomek@gmail.com.

Uzyskasz szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia. Zawsze aktualne informacje dotyczące wydarzenia znajdziesz tutaj:

facebook.com/weekendotwartychogrodow oraz stronę: www.weekendotwartychogrodow.pl

 

Zapraszamy! Rada Osiedla Podolany

INWESTYCJE DROGOWE 2017/2018

Z radością obserwujemy, jak dzięki naszym wspólnym staraniom powstają kolejne ulice na Podolanach. Oto kilka z nich:

 • ulica Morszyńska, pierwsza inwestycja, w której udało się połączyć dwa sposoby finansowania w jedną całość (część ulicy wybudowało Stowarzyszenie Mieszkańców, a część powstała ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich);
 • ulica Tułodzieckiej, budowana ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizacje dróg lokalnych tzw. 4-letnich;
 • ulice Koźmiana i Szaflarska wybudowane staraniem Stowarzyszeń Mieszkańców, w ramach inicjatyw lokalnych, z 75% dofinansowaniem Miasta. Dziękujemy mieszkańcom tych ulic za włożony trud i wkład finansowy.

Rok 2018 będzie równie pracowity pod tym względem:

 • ulica Dukielska, na którą czekają z utęsknieniem rodzice dowożący dzieci do szkoły, finansowana w części ze środków wygranych wspólnie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, a w części ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich. Opóźnienia wynikają z oczekiwania na zapowiadane prace Aquanetu, który będzie pełnił funkcję inwestora zastępczego.
 • fragmenty ulicy Krynickiej (odcinek przy przejściu przez tory oraz fragment odcinka od Zakopiańskiej do Strzeszyńskiej) finansowany w części ze środków wygranych z grantu dla rad osiedli, a w części ze środków rady osiedla. Opóźnienia wynikają z oczekiwania na zapowiadane prace Aquanetu oraz prowadzonej modernizacji linii kolejowej Poznań-Piła.
 • Ulica Raczyńskiego - odcinek od Tulodzieckiej do Straży Ludowej, finansowany ze środków rady osiedla i ze środków miejskich przeznaczonych na budowę, rozbudowę i modernizację dróg lokalnych tzw. 4-letnich.

Podolany posiadają dużą ilość dróg gruntowych oraz takich, które wymagają modernizacji, remontu i w związku z tym potrzeby finansowe w tym zakresie są ogromne. Środki, którymi dysponuje Rada Osiedla Podolany są niewystarczające, by zrealizować wszystkie lub chociaż większość inwestycji drogowych. Radni przyjęli zasadę, by wspierać inwestycje służące ogółowi mieszkańców, a więc dojazd/dojście do szkoły, przedszkola, kościoła. Równie ważne są inicjatywy samych mieszkańców, którzy poprzez Stowarzyszenia biorą na siebie część kosztów realizacji inwestycji. Radni wspomagają te Stowarzyszenia - co jest zgodne z polityką Miasta w tym zakresie - uznając jako działanie priorytetowe, natomiast nigdy nie zmuszają mieszkańców do zakładania stowarzyszeń. I to jest drugie kryterium. Trzecim natomiast kryterium  -wypracowanym po wielu rozmowach wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich- są ulice powiązane z inwestycją Aquanetu, aby prawidłowo koordynować kolejność działań.
Kryteria wyboru ulic do modernizacji czy budowy zostały jasno zdefiniowane na początku aktualnej kadencji Rady i pozostały niezmienne.

Wspomaganie Stowarzyszeń polega na przygotowaniu przez Radę dokumentacji projektowej budowy czy modernizacji ulicy, z której może skorzystać Stowarzyszenie lub wspólne budowanie (Stowarzyszenie finansuje i realizuje fragment ulicy, a Rada drugi fragment). W efekcie powstaje piękna nowa ulica, a na zakończenie inwestycji Rada organizuje tzw. "Święto Ulicy"- radosną integrację mieszkańców.

Wybór rodzaju nawierzchni i innych parametrów technicznych ulic należy do kompetencji Zarządu Dróg Miejskich. Wnioski radnych i mieszkańców są kierowane do Zarządu Dróg Miejskich, jako zarzący drogi i to ZDM podejmuje ostateczne decyzje o zastosowanej technologii.

Wszystkie decyzje Rady Osiedla Podolany są jawne i podejmowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, pod opieką Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta oraz publikowane na portalu osiedlowym oficjalnej strony Miasta Poznania www.poznan.pl.

CIEK WIERZBAK - ważna informacja!
Ciek Wierzbak

Ciek Wierzbak Ciek Wierzbak

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,930,582 unikalne wizyty