Lipiec 07 2020 04:50:57
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
GIMNASTYKA USPRAWNIAJĄCA DLA SENIORÓW - początek 12 marca 2012
KLUB SENIORA

Zapraszamy do udziału w:

GIMNASTYCE USPRAWNIAJĄCEJ 50+ Z NAUKĄ AUTOTERAPII I REHABILITACJĄ

Zajęcia dedykowane są osobom pragnącym zwiększyć swoją aktywność fizyczną, zdobyć umiejętności rozpoznawania przyczyny bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych a także chcących skorzystać z profesjonalnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Zarówno gimnastyka jak i zabiegi rehabilitacyjne prowadzone są przez magistrów fizjoterapii. Każdy z uczestników zostanie poddany fizjoterapeutycznemu badaniu wstępnemu na podstawie którego ustalony zostanie proces terapii.  Projekt obejmuje:

- 2 GIMNASTYKI USPRAWNIAJĄCE W TYGODNIU ( 8X W MIESIĄCU) -  szkoła podstawowa nr 62 na Podolanach, poniedziałki i środy godz. 16.45

- 1 ZABIEG REHABILITACYJNY W MIESIĄCU + FIZJOTERAPEUTYCZNE BADANIE WSTĘPNE  – gabinet rehabilitacji na Podolanach, godziny  ustalane indywidualnie

 

POCZĄTEK: 12 MARZEC 2012 KOSZT: 80 ZŁ / MIESIĄC, MARZEC – 60 ZŁ

ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE: Agnieszka Urbańska tel. 505-021-345

Z wizytą w Galerii - II spotkanie (1 lutego 2012)
GALERIA

Barbara Kubiak-Sobczak -pomysłodawczyni wystawy Poznań, moje miasto i kurator wystawy. Animatorka i promotorka kultury w poznańskim środowisku policyjno-cywilnym. Założycielka (2002) i Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu oraz kierownik Galerii 2.pietro, wcześniej galerii Na Strychu, którą prowadziła od 2005 do 2010 roku. Członek Honorowy Fundacji ASP w Poznaniu, członek EkoArtu, Związku Polskich Artystów w Pile.

Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo zajmowała się resocjalizacja dzieci i młodzieży.

Od lat organizuje plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne i inne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, programy edukacyjne i promujące region Poznania i Wielkopolskę oraz prewencję kryminalną wśród dzieci i młodzieży poprzez działania artystyczne. Inicjator różnorodnych programów artystycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem olejnym oraz fotografią

Z WIZYTĄ W GALERII -spotkanie I
GALERIA

Pierwsze spotkanie z cyklu "Z wizytą w Galerii" odbyło się już 25 stycznia. Ponad 50 dzieci miało możliwość spotkania Anastazji Fietisovej, malarki, projektantki wnętrz i dyrygentki. Uczniowie mieli niecodzienną okazję bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki artystki, która w szalenie ciekawy sposób opowiedziała o swoim życiu, zainteresowaniach i technikach plastycznych stosowanych w swojej twórczości. Szczególną radość sprawiła malarka dzieciom, wykonując „na żywo” portret jednej z uczennic w technice pasteli. Portret artystki prezentujemy w ramce.

Zobacz też zdjęcia z otwarcia Galerii...

Anastazja Fietisova urodziła się w Brześciu (Białoruś) w rodzinie znanego malarza Iwana Fietisowa. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. Następnie w 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła następny zawód projektanta wnętrz. Wykonywała go osiem lat.

Kwalifikacje artystyczne w zakresie sztuk wizualnych podwyższyła w 1993 roku w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Od 1996 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i eksperymentalnym (malowanie emaliami na miedzi). W centrum jej zainteresowań znajduje się pejzaż miejski, w tym panoramy miast, i portret.

OTWARCIE GALERII 2.piętro
GALERIA

Wystawą "Poznań, moje miasto" w dniu 26 stycznia br. Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu (www.stisk.pl) otwarło nową siedzibę i salę wystawową - Galerię "2.pietro" w Szkole Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej 32.

W wyPiotr Kuźniak i jego obrazstawie wzięło udział 22 artystów z Poznania, Lublina, z Białorusi, Rzeszowa. Obok pejzaży, architektury i interesujących zakątków naszego miasta autorzy przywołują w swoich pracach miejscowe legendy i obyczaje ( B. Beim, J. Kaczmarczyk-Piotrowska, S. Cichocki), pokazują miejsca których już nie ma w pejzażu miasta ( B. Kubiak-Sobczak). Niezmiernie interesującym elementem wystawy są dwie rozległe i z wielką precyzją wykonane panoramy Poznania z roku 2006 ( 120x240 cm i 50x 150 cm. A. Fietisovej ).

Każda z prezentowanych prac skłania do refleksji nad przeszłością i dniem dzisiejszym Poznania. Oglądając wystawę można snuć opowieści zarówno o mieście i jego historii, jak i o samych artystach, bowiem są to niewątpliwie interesujące postaci i osobowości. Niektórzy z artystów mieszkają na Podolanach: Elżbieta Kmak - artystka specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Elżbieta Suszek - zajmująca się m.in. trudną sztuką batikowania.

Wystawę inauguracyjną uświetnił występ poznańskiego artysty, mieszkańca Podolan Piotra Kuźniaka, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nasz kolega z Rady Osiedla zaprezentował genialne aranżacje piosenek Czesława Niemena, w zamian otrzymując wspaniały portret swojej osoby w prezencie od Stowarzyszenia.

Licznie zgromadzona publiczność dała wyraz niegasnącej potrzebie przeżyć duchowych, możliwych tylko dzięki obcowaniu ze Sztuką przez duże „S”.

Sylwetki artystów będą prezentowane przy następnych wystawach oraz w programie dla dzieci i młodzieży z podolańskiej szkoły pt. "Z wizytą w galerii".

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU OSIEDLA za rok 2011
Filmy

W dniu 9 grudnia 2011 Zarząd Osiedla Podolany na uroczystej sesji świątecznej przedstawił Sprawozdanie Roczne  z działalności Rady Osiedla.  Film prezentujący nasze  osiągnięcia (ale też wpadki) z roku 2011 można zobaczyć TUTAJ

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ KLUBU SENIORA - 2012r.
KLUB SENIORA

KLUB SENIORA na PODOLANACH

 1. Rada Osiedla Podolany zaprasza każdą Panią i każdego Pana, którzy mają chęć wspólnego spędzania czasu w miłym towarzystwie na spotkania Klubu Seniora w Szkole Podstawowej Nr 62. Nie ustalamy żadnej granicy wiekowej !
 2. Szukamy osoby/osób pełniących funkcję koordynatora pomiędzy Radą Osiedla a Klubem.
 3. Regulamin korzystania z Sali nr 8 oraz Sali Galerii zostanie wywieszony w obu salach do wiadomości Seniorów. Osoba, która pierwsza przybędzie na spotkanie, prosi w Portierni o otwarcie Sali.
 4. Wkrótce zostanie dokończony remont Sali nr 8, wymienione zostaną meble i wyposażenie, aby było Państwu miło spędzać tutaj czas J.
 5. Bieżące informacje o imprezach organizowanych w ramach Klubu Seniora będą wywieszane na tablicy ogłoszeń przy Sali nr 8, na stronie internetowej Rady Osiedla (www.ropodolany.pl) oraz rozkładane na stoliku z prasą w kościele.
 6. Czekamy na Państwa propozycje, uwagi, pomysły dotyczące Klubu Seniora. Można je wrzucać do skrzynki na listy Rady Osiedla Podolany (przy Sali nr 8) lub przesyłać mailem na adres: biuro@ropodolany.pl (wnuki chętnie pomogą J).
 7. Wstępny harmonogram spotkań

Kiedy

Charakter spotkania

Każdy PONIEDZIAŁEK

Godz. 17-19

Sekcja kulturalno-towarzyska (rozmowy, organizowanie wspólnych wyjść do teatru i na spotkania kulturalne, zdrowie i kulinaria)

Każdy WTOREK

Godz. 17-19

Sekcja gier logicznych (szachy, warcaby, poker, itp.)

Każdy CZWARTEK

Godz. 17-19

Sekcja rękodzieła artystycznego (haft, malowanie na płótnie, decoupage, itp.

Każdy PIĄTEK,

Godz. 17-19

Sekcja turystyczna (planowanie i organizacja wspólnych wyjść/wyjazdów na wycieczki)

Pierwsza ŚRODA miesiąca

warsztaty artystyczne i spotkania w Galerii "2.pietro" lub w pracowni artystycznej STiSK ( sala 120)

Zarząd Osiedla Podolany

INFORMACJE O GALERII 2.piętro
GALERIA

Pod koniec roku 2011, jako efekt współpracy Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury, Rady Osiedla Podolany oraz Szkoły Podstawowej Nr 62 w Poznaniu, powstała na Podolanach Galeria „2.piętro”. Siedzibą Galerii została dawna aula gimnazjum, wyremontowana na potrzeby szkoły i Stowarzyszenia przez Radę Osiedla Podolany.

Uroczyste otwarcie Galerii nastąpiło 26 stycznia 2012r. wystawą „Poznań moje miasto” i koncertem Piotra Kuźniaka (więcej o otwarciu).

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpoczęło działalność w 2002 roku, a w dniu 13 października 2004 roku zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego (nr KRS 0000180056) i zrzesza policjantów, emerytów i członków rodzin, twórców i sympatyków kultury z wielkopolskiego środowiska cywilnego oraz z całej Polski.

Promuje i upowszechnia kulturę w Wielkopolsce poprzez organizację wystaw, plenerów , warsztatów dla dzieci, spotkań autorskich i innych działań twórczych. Promuje twórców ze środowiska policyjnego oraz pokazuje prace twórców z wielkopolskiego świata artystycznego

Promocja kultury i twórców policyjnych ma na celu również oddziaływanie prewencyjne oraz wzmacnianie więzi środowiskowych i systematyczne działanie na rzecz budowy nowoczesnego wizerunku Policji, Policji przyjaznej obywatelowi.

Na Osiedlu Podolany STiSK zobowiązało się do:

 • prowadzenia działalności wystawienniczej w Galerii „2.pietro” promującej twórczość członków STiSK, artystów spoza Stowarzyszenia, malujących nauczycieli oraz utalentowanych uczniów, poprzez
 • organizowanie jeden raz w kwartale  otwartych uroczystych  wernisaży  wystaw prac malarskich, tkanin lub rzeźb, fotografii itd. dla społeczności lokalnej oraz szkoły (nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników) połączonych z koncertami.
 • STiSK przewiduje również powtórkę wernisaży dla uczniów Szkoły lub poszczególnych klas – w zależności od zainteresowania i potrzeb
 • prowadzenie edukacji  artystycznej wśród uczniów, poprzez:
 • organizowanie po wernisażach spotkań autorskich  z uczniami lub z członkami koła sympatyków kultury, kółka plastycznego – jeden raz w kwartale lub w miarę potrzeb, nie częściej jednak niż raz w miesiącu. 
 • dążenie do utworzenia koła sympatyków kultury i prowadzenie z nimi comiesięcznych warsztatów plastycznych w zakresie różnych technik  wypowiedzi artystycznej
 • zorganizowanie jeden w raz w roku dla uczniów szkoły tygodniowych warsztatów plastycznych
 • organizowanie  dla nauczycieli i rodziców  warsztatów plastycznych malowania na jedwabiu i in w miarę potrzeb i zainteresowania
 • umożliwienie utalentowanym plastycznie uczniom udziału w  letnich warsztatach plastycznych organizowanych  przez STiSK poza Poznaniem.
 • prowadzenie promocji sztuki operowej przez umożliwienie nabycia tanich biletów na wybrane przedstawienia operowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
 • obejmowanie patronatem działań artystycznych realizowanych na terenie Szkoły przez nauczycieli plastyki, fundowanie nagród w postaci prac malarskich w różnorodnych konkursach o ile będą zawierały elementy kultury, sztuki, plastyki i muzyki
 • współuczestniczenie w działaniach  społecznych i artystycznych na terenie osiedla inicjowanych przez ROP  oraz podejmowanie wspólnych projektów na rzecz  lokalnego środowiska  w zakresie promocji i upowszechniania kultury i sztuki (wyciąg z Porozumienia).

 


Gorąco zachęcamy do korzystania z tak bogatej oferty kulturalnej.

 

Galerię można zwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 16, możliwy jest również zakup prezentowanych dzieł, zachęcamy również do wpłaty 1% podatku na potrzeby Stowarzyszenia.

Więcej o Stowarzyszeniu

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,978,207 unikalne wizyty