Sierpień 16 2018 19:25:40
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Poznański Budżet Obywatelski 2018

W dniach 9-30 października 2017 głosujemy w Poznańkim Budżecie Obywatelskim dla Podolan i okolic!
Rada Osiedla Podolany i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 62 proszą o Państwa głosy na projekt:

II.1. Podolany- nowoczesne pracownie: Szkoła Podstawowa 62

Zobacz film reklamowy przygotowany przez ucznia z klasy 4 Szymona.
Poznaj szczegóły projektu...

Odeszła Pani Helena Stroińska
Odeszła p. Helena StroińskaZ więlkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Heleny Stroińskiej, osoby o wielkim sercu, otwartym na najuboższych, która przez wiele lat prowadziła Caritas Parafii Matki Bożej Pocieszenia na Podolanach. Pani Helena była druhną Szarych Szeregów, później działaczką Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (Koło Poznań - Północ), inicjatorką i organizatorką corocznych obchodów Święta Niepodległości przy Pomniku Szarych Szeregów na Podolanach, w którego powstaniu i budowie również brała aktywny udział. 
Odeszła na Wieczną Wartę osoba niezwykła, pełna serdeczności, miłości do Boga i Ojczyzny.
Cześć Jej Pamięci!
Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w środę 27 września 2017 o godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Kartuska 33). 
O godz. 13 nastąpi złożenie zwłok do grobu na cmentarzu przy ul. Lutyckiej.


Zdjęcie pochodzi z odchodów 11 Listopada 2012
16 września 2017 "Święto ulicy Morszyńskiej"

16 września "Święto ulicy Morszyńskiej" 
Mieszkańcy wybudowali ulicę przy wsparciu Rady Osiedla i Miasta Poznania. Powstały miejsca postojowe i dwa chodniki. Budowa drogi odbyła się w bardzo skomplikowanej formule, ale Stowarzyszenie pokonało wszelkie problemy. Gratulujemy!
Zachęcamy do współpracy mieszkańców ulic, którzy - podobnie jak mieszkańcy tego odcinka Morszyńskiej - od wielu, wielu lat czekali na cywilizowane warunki życia. Jak widać, można, ale trzeba wziąć sprawy we własne ręce.

Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska)
Czyste powietrze nad Podolanami

Czas na czyste powietrze nad  PodolanamiCzas na czyste powietrze nad Podolanami! 
Od 1 października do 23 listopada zapraszamy do Galerii 2.piętro na wystawę prac przygotowanych na konkurs ekologiczny o tematyce poświęconej jakości powietrza na naszym Osiedlu. Dziękujemy pracowni STiSK oraz nauczycielom SP62 za przeprowadzenie konkursu, a dzieciom i młodzieży za przygotowanie fantastycznych prac.

KLUB SENIORA - 2017/2018
KLUB SENIORA

We wtorki i czwartki o godz. 18 w Szkole Podstawowej Nr 62 odbywają się ĆWICZENIA DLA KLUBU SENIORA. Zachęcamy do skorzystania!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W FESTYNIE!

Dziękujemy Pańśtwu za udział w festynie, a sponsorom na wsparcie. Obok jeden z nich. Nowa przychodnia Lacus MedDziękujemy przychodni LacusMed za wsparcie.

FESTYN 2017

Zapraszamy na FESTYN 3 września 2017!

3 września 2017 zapraszamy na FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY!

Policja bedzie znakowala chetnym osobom rowery. Nalezy wziac dowod osobisty, dowod zakupu roweru lub inny document potwierdzajacy wlasnosc roweru (karat gwarancyjna, faktura, itp.).

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs. 
Zobacz regulamin...

Konkurs Biegaczy i Rolkarzy

Prace na ul. Morszyńskiej na ukończeniu!

Ulica Morszyńska w budowie

Już wkrótce zakończą się pace na ulicy Morszyńskiej, budowanej wspólnie przez Radę Osiedla i Stowarzyszenie Mieszkańców!
Po raz kolejny udowodnilismy, że RAZEM można więcej i lepiej.

Dziękujemy Mieszkańcom za ich zaangażowanie!

 

Ulica Morszyńska w budowie

V dni twierdzy FORT VI PODOLANY

V Dni Twierdzy Poznań FORT VI PodolanyProgram V Dni Twierdzy Poznań na Forcie VI

Miejsce: Fort VI, Poznań, ul. Lutycka 115 Data: 26-27 sierpnia 2017 , Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00, Wstęp: 6 zł dorośli, 3 zł uczniowie do 16 roku życia, emeryci i renciści

W programie:
Rekonstrukcja prawie-historyczna: Historia oparta na motywach Inwazji na Grenadę w 1983 roku, przeniesiona do mistycznego państwa San Escobar. Helikopter w ogniu, atak Armii Rewolucyjnej, eskorta Navy Seals, brawurowa akcja komandosów przy huku wystrzałów i dźwiękach latino, okazja do poznania El Komendante „Las Palmas Pistoleros Grande Bande”, punkt wydawania wiz do Fortu na terenie San Escobar.  Od 10:30 do 16:30, o każdej połówce godziny, na parkingu przed Fortem od ul. Lutyckiej.

Zwiedzanie Fortu z przewodnikiem – 10 - 17 co godzinę. Czas zwiedzania ok 1,5 godz. Pół kilometra podziemi, na trasie epizod z obrony Fortu VI przed atakiem Rosjan w lutym 1945 roku.

Quest do samodzielnego zwiedzania – gra terenowa.

Premierowy pokaz repliki legendarnego samochodu pancernego z I Wojny Światowej Erhardt M-1917. Sobota, godz. 11:00- Spotkanie z budowniczymi pojazdu, konstruktorem Stanisławem Ornochem oraz właścicielem Janem Kubackim. 
Pokażemy efekt kilku lat pracy dokumentacyjnej oraz ponad dwóch lat budowy, na setną rocznicę pierwszej produkcji - 44 egzemplarza tego pojazdu i jedynego wyprodukowanego po tej stronie Odry.

Spotkanie z autorami świeżo wydanej mapy Cytadeli Poznańskiej. Mapa ukazuje dawny układ fortyfikacji na tle współczesnego planu parku, ze szczególnym uwzględnieniem zachowanych i widocznych do dzisiaj reliktów historycznych. Sobota, godzina 12:00 - Prochownia.

Wystawa historycznej broni strzeleckiej, w tym karabin maszynowy MG-34, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), MP-40, karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej… - Lewa strona Koszar.

Rekonstrukcja szpitala wojennego z czasów II Wojny Światowej z pokazami zabiegów - Koszary.

Wystawa starych fotografii i pocztówek prezentujących portrety ludzi z czasów funkcjonowania Twierdzy Poznań - Koszary.

Wystawa prezentująca fortyfikacje na świecie. Zamki, twierdze, forty, umocnienia w Polsce, Czechach, Hiszpanii, Francji, na Malcie, Japonii, Maroko, Belgii, Szkocji, Holandii, i innych oraz ekspozycja stała prezentująca uzbrojenie i wyposażenie z czasów I i II Wojny Światowej – Koszary, strona prawa.

Atrakcje dla dzieci: składanie pojazdów wojskowych z kartonów, przejazdy po fosie sprzętem wojskowym, strzelnica pneumatyczna.

Gastronomia: grochówka wojskowa, frytki, hamburgery, lody, kawa, gofry, piwo rzemieślnicze. Punkty handlowe z pamiątkami, książkami o tematyce militarnej, grami edukacyjnymi, modelami. 
Fort Poznań – Event Place

WYWOŁANIE PLANU PODOLANY-POŁUDNIE 20 czerwca 2017 sesja Rady Miasta
Fabryka

wywołanie mpzp Podolany Południe

20 czerwca o godz. 9 w Sali Sesyjnej na posiedzeniu Rady Miasta Poznania odbędzie się dyskusja i głosowanie nad wywołaniem planu zagospodarowania dla terenu Podolany Południe. 
Sprawa wielokrotnie wnoszona przez Radę Osiedla Podolany nareszcie doczekała się dyskusji publicznej. Teraz do radnych miejskich należy decyzja. 
Zapraszamy mieszkańców na tę ważną sesję Rady Miasta. 
Pokażmy naszą jedność i sprzeciw wobec fabryk chemicznych w pobliżu naszych domów!
Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,298,654 unikalne wizyty