Listopad 20 2017 14:43:14
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Pomocnicy do Ratowania Kasztanowców pilnie potrzebni!

Domki feromonowe do zwalczania skodników kasztanowcy

Na kasztanowcach wzdłuż ul. Zakopiańskiej zostały zamontowane budki feromonowe mające pomóc w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Dziękujemy p. Nalewajko oraz radnej p. Dudzińskiej za montaż budek na drzewach, a Paniom z Klubu Seniora za ich przygotowanie. PROSIMY NIE NISZCZYĆ BUDEK!
31 marca 2017 złożyliśmy Petycje do Prezydenta i Rady Miasta ...
Fabryka

Petycja do Prezydenta Miasta Poznania Petycja do Prezydenta Miasta PoznaniaDziękujemy za Państwa głosy złożone pod petycją w sprawie wydanej decyzji środowiskowej na produkcję trutek przy ul. Druskienickiej.

31 marca złożyliśmy wizytę w urzędzie miasta, przekazując na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza Petycję podpisaną przez 1812 osób w tej sprawie. zobacz artykuł

11 kwietnia jesteśmy umówieni z Prezydentem Wudarskim w tej sprawie. Będziemy Państwa informować na bieżąco...

FABRYKA na Podolanach - c.d.
Fabryka
Działania podjęte przez Radę Osiedla Podolany w sprawie wydanej decyzji środowiskowej na produkcję środków chemicznych na Podolanach:
  1. udział w Komisji Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Rady Miasta w dniu 27 marca 2017
  2. złożenie petycji do Prezydenta Miasta Poznania i Rady Miasta Poznania podpisanej przez 1812 osób w dniu 31 marca 2017
  3. wizyta w Wydziale Ochrony Środowiska w dniu 3 kwietnia 2017
  4. wizyta w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w dniu 6 kwietnia 2017
  5. złożenie wniosku do Samorządowego Kolegium Odwoławczego przez Stowarzyszenie Zielone Podolany o uchylenie zaskarżonej decyzji o powrót do ponownego rozstrzygnięcia w dniu 6 kwietnia 2017
  6. w uzupełnieniu petycji dostarczenie kolejnych podpisów mieszkańców w dniu 11 kwietnia 2017 (mieszkańcy nadal przynoszą wypełnione karty z petycją-dziękujemy)
  7. spotkanie z Prezydentem Wudarskim w dniu 11 kwietnia 2017 w tej sprawie.
  8. udział w Komisji Ochrony Środowiska w dniu 20 kwietnia 2017
  9. udział w Komisji Planowania Przestrzennego Rady Miasta w dniu 20 kwietnia 2017.

 

Znasz Jubilatów z 50-letnim stażem Małżeństwa?

Jubilaci 50-lecia Małżeństwa

Chelsea Fringe - Poznań

Szukamy pięknych ogrodów na Podolanach, które chcą wziąć udział w Chelsea Fringe Poznań w dniach 3-4 czerwca br.
Chelsea Fringe Festiwal został zainicjowany przed pięcioma laty w Londynie. W roku 2016 odbyło się około 350 różnego rodzaju wydarzeń pod auspicjami tego festiwalu. Chelsea Fringe jest organizacją non-profit. Aktywność wszystkich uczestników i organizatorów odbywa się na zasadach woluntariatu. Pomysłodawcą jest mieszkaniec Podolan - Tomek Ciesielski.
Chelsea Fringe w Poznaniu 

Przedłużamy do 30 marca zbieranie podpisów pod Petycją!
Fabryka

Zebraliśmy już ponad 800 głosów pod Petycją do Prezydenta Miasta Poznania. Przedłużamy termin zbierania podpisów do 30 marca 2017. POBIERZ WZÓR PETYCJIzbierz podpisy i zostaw w siedzibie Rady Osiedla Podolany (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie).

Wkrótce powstanie brakujący fragment ul. MORSZYŃSKIEJ!

Będzie nowa ulica!
W piątek 31 marca ZDM rozstrzygnie przetarg na budowę ul. Morszyńskiej (odc. Strzeszyńska - Zakopiańska). Rada Osiedla ze środków 4-letnich finansuje budowę jezdni i chodnika po jednej stronie, a Stowarzyszenie Budowy Ulicy Morszyńskiej miejsca parkingowe i chodnik po drugiej stronie.
W planach na ten rok jeszcze ul. Tułodzieckiej-etap 2, ul. Dukielska i częśc ul. Krynickiej. Po tylu latach - co za radość!

KANAŁ NA YouTube

Kanał YouTubeMamy swój kanał na YouTube! Od dziś można obejrzeć sprawozdanie roczne z naszej pracy za rok 2016. Sukcesywnie będą się pojawiały następne filmiki...
Zapraszamy..uzyj tego linka. Film jest też na Facebooku.

PETYCJA DO PREZYDENTA
Fabryka

Do Mieszkańców Osiedla Podolany                                                                              Poznań, dnia 22 marca 2017
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanej produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej, Rada Osiedla Podolany prosi Państwa o poparcie naszego sprzeciwu w tej sprawie. Przygotowaliśmy Petycję Do Prezydenta Miasta Poznania (można ją pobrać tutaj)
Dotarliśmy do decyzji środowiskowej dotyczącej produkcji środków chemicznych w jednej z hal przy ul. Druskienickiej 8/10. Niestety decyzja środowiskowa została już wydana. Nadal bezpośredni sąsiad odwołuje się od tej decyzji. Rada Osiedla jako organ nie posiadający osobowości prawnej nie jest stroną w postępowaniach administracyjnych, stroną mogą być właściciele sąsiednich nieruchomości lub stowarzyszenia mieszkańców. Gotowość pomocy wyraziło Stowarzyszenie “Zielone Podolany”, które już niejednokrotnie występowało w obronie  interesów mieszkańców Podolan. W dniu 7 marca Rada Osiedla podjęła uchwałę - stanowisko przeciwko planowanej produkcji środków chemicznych w lokalizacji Druskienicka 8/10, uchwała została niezwłocznie przekazana do Prezydenta Miasta Poznania.
Sądzimy, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie interesów mieszkańców będzie jak najszybsze wywołanie i uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru objętego ulicami Druskienicka / Strzeszyńska / Lutycka / Szczawnicka. Pozwoli to na jasne zdefiniowanie zasad zabudowy  ww terenu, zabezpieczenia działek pod drogi, komunikację miejską, placówki oświatowe. Rada Osiedla podjęła uchwałę o wywołaniu mpzp w dniu 23 czerwca 2015, a wcześniej 6 grudnia 2011, niestety nasze wnioski nie zostały uwzględnione.
Czynimy również starania, aby przystanek kolei przy ul. Druskienickiej (inna używana nazwa: Golęcin, na połączeniu ulicy Druskienickiej i Szczawnickiej, przy torach) został wpisany w plany Poznańskiej Kolei Miejskiej, która za kilka lat będzie - jak sądzimy- jedyną naszą szansą na szybkie dotarcie do centrum Poznania (niewyobrażalne Podolany-Dworzec Główny  w 7 minut! ). Na razie ten przystanek nie znalazł się ani w planach PKP przebudowy linii 354, ani w planach Miasta związanych z wnioskami do Stowarzyszenia Metropolia Poznańska, choć jest zaplanowany w mpzp dla tego rejonu wraz z dużym parkingiem Park&Ride, a Rada Osiedla wraz z ZDM przygotowała koncepcję przebudowy ulic dojazdowych.

Wzór petycji można pobrać tutaj, zebrać podpisy i dostarczyć do siedziby Rady (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie), do dnia 29 marca. Pozdrawiam i proszę o Państwa poparcie.                      
Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu


Uchwały Rady Osiedla Podolany:
1. Uchwała w sprawie wywołania mpzp Strzeszyńska / Druskienicka / Szczawnicka / Lutycka 
2. Uchwała w sprawie przystanku Druskienicka
3. Uchwała w sprawie produkcji środków chemicznych Druskienicka

Z OSTATNIEJ CHWILI...
Fabryka

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w spotkaniu zorganizowanym przez Radę Osiedla Podolany w dniu 21 marca, w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanej produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej. Nadal można składać podpisy pod petycją do Preezydenta Miasta w tej i innych sprawach osiedlowych.

Wzór petycji do Prezydenta można pobrać tutaj. Po wypełnieniu prosimy pozostawić w zalakowanej kopercie w sekretariacie podolańskiej szkoły lub u Pań woźnych, do dnia 29 marca. Wszystkie zebrane podpisy zostaną przekazane Prezydentowi Miasta.
Wydaną decyzję środowiskową dotyczącą produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej  można pobrać tutaj.

Stowarzyszenie Zielone Podolany wraz z grupą mieszkańców zobowiązało się do złożenia stosownych wniosków w tej sprawie. Będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie, o tej ważnej dla nas wszystkich sprawie.

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,060,364 unikalne wizyty