Sierpień 18 2019 13:31:04
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
SPRAWA FABRYKI - dobre wieści...
Fabryka

Uchwała Zarządu Osiedla Podolany w sprawie fabryki

Pragniemy USPOKOIĆ MIESZKAŃCÓW w sprawie fabryki przy ul. Druskienickiej 8.

W piątek 21.09.2018 w programie TVP Poznań "Lustra" prezydent Maciej Wudarski potwierdził, że Miasto zawiesza wydawanie decyzji dotyczących produkcji dla terenów Podolany - Południe, a Miejska Pracownia Urbanistyczna traktuje uchwalenie planu dla terenu objętego ulicami Druskienicka - Strzeszyńska - Lutycka - Szczawnicka jako PRIORYTET.
Miasto ma teraz 8 miesięcy na przeprowadzenie procedury uchwalenia planu, który będzie podstawą do odmowy uruchomienia produkcji na tym terenie i zabezpieczy inne interesy mieszkańców w przyszłości.

Rada Osiedla nie zbiera żadnych podpisów w tej sprawie. Zarząd Osiedla Podolany, upoważniony przez Radę Osiedla reprezentującą wszystkich mieszkańców, wyraził już swój sprzeciw wobec zamiany hali magazynowej na magazynowo-produkcyjną, który można pobrać tutaj, a prezydent Miasta - odpowiedzialny za urbanistykę - publicznie zapewnił o podjęciu niezbędnych działań zabezpieczających interes mieszkańców.

Będziemy Was informować o nowych faktach na bieżąco.

Przy okazji, świadomie dokonujmy wyborów również przy półkach sklepowych - kupując tylko produkty firm dbających o środowisko w naszym kochanym Mieście! Pamiętajmy, że jesteśmy nie tylko obywatelami ale także KONSUMENTAMI.

Grażyna Dudzińska, Zarząd Osiedla Podolany

AQUANET ogłosił przetarg na budowę sieci wodociągowej na terenie PODOLAN

Budowa sieci wodociągowej na terenie Podolan.Coraz bliżej rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Podolan. ​W dniu 11.09.2018 został ogłoszony przetarg na inwestycję Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Podolan w Poznaniu.
To bardzo ważna inwestycja, o którą Rada Osiedla zabiegała od lat. Dziękujemy pracownikom Aquanet zangażowanym w ten projekt.

Informacje dla Rodziców SP62

W związku z licznymi pytaniami Rodziców, informujemy, iż w bieżącym miesiącu rozpoczęła się przebudowa ulicy Krynickiej etap IV (przy przejściu przez tory z Podolan na Strzeszyn Literacki) oraz IIa (odcinek od ul. Nałęczowskiej do zakrętu w stronę szkoły). Środki na ten cel pochodzą z wygranego grantu na najlepsze inicjatywy osiedlowe.

Natomiast w ramach prac Aquanetu wkrótce przebudowany zostanie fragment ulicy Krynickiej od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej wraz z wyniesionymi skrzyżowaniami, co powinno poprawić bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Aquanet będzie także inwestorem zastępczym budowy ulicy Dukielskiej wraz z miejscami parkingowymi  i chodnikiem, na co - dzięki Państwa głosom - zdobyliśmy środki w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017. Opóźnienie w realizacji zadania wynikało z konieczności koordynacji budowy sieci wodociągowej z budową nawierzchni ulicy. Aktualnie został ogłoszony przetarg na to zadanie.
Bardzo prosimy rodziców dowożących dzieci do szkoły o wyrozumiałość podczas prowadzenia prac. Rodzicom dzieci starszych podpowiadamy, że warto korzystać z zatok przy ul. Druskienickiej jako miejsc “kiss & ride”.

Całe lato trwały prace związane z zadaniem “Nowoczesne pracownie w SP62”, na które głosowaliśmy wspólnie w ramach PBO 2018. Wyposażone i całkowicie zmodernizowane zostały dwie pracownie komputerowe, zakupiono tablice interaktywne, roboty do nauki programowania i wiele, wiele innych pomocy naukowych. Dziękujemy za Państwa głosy, a Dyrekcji i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w realizację tego projektu.

27 września rozpocznie się kolejne głosowanie PBO 2019. Zachęcamy całe rodziny do oddawania głosów na zadania “Plażojada 2 - kontynuacja oraz PODOLANY Szkoła Podstawowa 62: boiska, malowanie, szafki. Szczegóły podamy wkrótce na ulotkach.

Dziękujemy Radzie Rodziców SP62 za pomoc przy kolejnym grancie osiedlowym, w którym walczymy o środki na dokończenie odwodnienia wejścia do szkoły oraz remont boiska do siatkówki. Czekamy na wyniki konkursu.

Dzięki staraniom Dyrekcji Szkoły i Rady Osiedla przygotowana została koncepcja rozbudowy szkoły wraz z pomieszczeniami dla filii Biblioteki Raczyńskich. Zadanie znalazło się w budżecie Miasta na lata 2019-2021. Ze względu na dobro naszych dzieci, mamy nadzieję na szybkie rozpoczęcie prac i zwiększenie liczby sal w naszej szkole.

Życząc Państwu dobrego roku szkolnego, pozdrawiam Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Budowa przejścia przez tory na ul. Krynickiej rozpoczęta!

Przebudowa ul. Krynickiej rozpoczęta!Rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa ul. Krynickiej przy przejściu przez tory Podolany - Strzeszyn Literacki.
Dla zainteresowanych podajemy link do projektu budowlanego i wykonawczego. Przebudowana będzie ul. Krynicka (etap IIa i etap IV), w następującym zakresie:

  • od posesji nr 32 do ul. Nałęczowskiej (bez skrzyżowania) – etap IIa
  • oraz na odcinku od ul. Czorsztyńskiej do ul. Szczawnickiej – etap IV.

Ze względu na zaplanowane prace Aquanetu w tym rejonie, etap IIa realizowany jest przez ZDM, natomiast etap IIb (od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej, łącznie z wyniesionymi skrzyżowaniami) będzie realizowany wkrótce przez Aquanet. Prosimy rodziców dzieci wożących do szkoły o wyrozumiałość.  Zadanie realizowane jest ze środków Rady Osiedla i wygranego grantu osiedlowego.

Inwestycja przygotowana została również pod kątem uruchomienia przystanku Kolei Metropolitalnej (prawdopodobnie w roku 2020), stąd duża liczba stojaków na rowery.

FESTYN 2018

Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018! Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018!

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy!


Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs! Zobacz regulamin...


Zapraszamy do udziału w loterii fantowej! Zobacz regulamin...

Nowy plac zabaw w Przedskolu Nr 142 przy ul. Rożka

Jest już gotowy nowy plac zabaw 
w Przedszkolu 142 na ul. Rożka (sfinansowany z grantu zdobytego przez Radę Osiedla, przy wsparciu Rady Rodziców) - zobaczcie zdjęcia...

Przedszkole 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabaw

BIULETYN RADY OSIEDLA PODOLANY 1/2018 już dostępny!

Biuletyn 1/2018

SMOCHY FESTIWAL zapraszają!

Smochy Festiwal 2018Smochy Festiwal 2018

Dzień Dziecka 2 czerwca 2018

Zapraszamy w godzinach.12-15 do letniego ogródka hotelu Ilonn na Dzień Dziecka. W programie pokaż wielkich baniek mydlanych, zwierzątek z balonów, darmowe napoje i lody oraz zniżkową pizza za 15 zł. A wcześniej zachęcamy do rajdu rowerowego dookoła podolanskich placów  zabaw lub Jeziora Strzeszyńskiego.

Weźcie dzieci i przyjdźcie, bo warto!

MED POLONIA zaprasza na BIAŁĄ SOBOTĘ

Biała Sobota

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,609,284 unikalne wizyty