Wrzesień 16 2019 17:09:23
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
SPRAWOZDANIE ZARZĄDU OSIEDLA za rok 2011
Filmy

W dniu 9 grudnia 2011 Zarząd Osiedla Podolany na uroczystej sesji świątecznej przedstawił Sprawozdanie Roczne  z działalności Rady Osiedla.  Film prezentujący nasze  osiągnięcia (ale też wpadki) z roku 2011 można zobaczyć TUTAJ

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ KLUBU SENIORA - 2012r.
KLUB SENIORA

KLUB SENIORA na PODOLANACH

 1. Rada Osiedla Podolany zaprasza każdą Panią i każdego Pana, którzy mają chęć wspólnego spędzania czasu w miłym towarzystwie na spotkania Klubu Seniora w Szkole Podstawowej Nr 62. Nie ustalamy żadnej granicy wiekowej !
 2. Szukamy osoby/osób pełniących funkcję koordynatora pomiędzy Radą Osiedla a Klubem.
 3. Regulamin korzystania z Sali nr 8 oraz Sali Galerii zostanie wywieszony w obu salach do wiadomości Seniorów. Osoba, która pierwsza przybędzie na spotkanie, prosi w Portierni o otwarcie Sali.
 4. Wkrótce zostanie dokończony remont Sali nr 8, wymienione zostaną meble i wyposażenie, aby było Państwu miło spędzać tutaj czas J.
 5. Bieżące informacje o imprezach organizowanych w ramach Klubu Seniora będą wywieszane na tablicy ogłoszeń przy Sali nr 8, na stronie internetowej Rady Osiedla (www.ropodolany.pl) oraz rozkładane na stoliku z prasą w kościele.
 6. Czekamy na Państwa propozycje, uwagi, pomysły dotyczące Klubu Seniora. Można je wrzucać do skrzynki na listy Rady Osiedla Podolany (przy Sali nr 8) lub przesyłać mailem na adres: biuro@ropodolany.pl (wnuki chętnie pomogą J).
 7. Wstępny harmonogram spotkań

Kiedy

Charakter spotkania

Każdy PONIEDZIAŁEK

Godz. 17-19

Sekcja kulturalno-towarzyska (rozmowy, organizowanie wspólnych wyjść do teatru i na spotkania kulturalne, zdrowie i kulinaria)

Każdy WTOREK

Godz. 17-19

Sekcja gier logicznych (szachy, warcaby, poker, itp.)

Każdy CZWARTEK

Godz. 17-19

Sekcja rękodzieła artystycznego (haft, malowanie na płótnie, decoupage, itp.

Każdy PIĄTEK,

Godz. 17-19

Sekcja turystyczna (planowanie i organizacja wspólnych wyjść/wyjazdów na wycieczki)

Pierwsza ŚRODA miesiąca

warsztaty artystyczne i spotkania w Galerii "2.pietro" lub w pracowni artystycznej STiSK ( sala 120)

Zarząd Osiedla Podolany

INFORMACJE O GALERII 2.piętro
GALERIA

Pod koniec roku 2011, jako efekt współpracy Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury, Rady Osiedla Podolany oraz Szkoły Podstawowej Nr 62 w Poznaniu, powstała na Podolanach Galeria „2.piętro”. Siedzibą Galerii została dawna aula gimnazjum, wyremontowana na potrzeby szkoły i Stowarzyszenia przez Radę Osiedla Podolany.

Uroczyste otwarcie Galerii nastąpiło 26 stycznia 2012r. wystawą „Poznań moje miasto” i koncertem Piotra Kuźniaka (więcej o otwarciu).

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozpoczęło działalność w 2002 roku, a w dniu 13 października 2004 roku zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego jako organizacja pożytku publicznego (nr KRS 0000180056) i zrzesza policjantów, emerytów i członków rodzin, twórców i sympatyków kultury z wielkopolskiego środowiska cywilnego oraz z całej Polski.

Promuje i upowszechnia kulturę w Wielkopolsce poprzez organizację wystaw, plenerów , warsztatów dla dzieci, spotkań autorskich i innych działań twórczych. Promuje twórców ze środowiska policyjnego oraz pokazuje prace twórców z wielkopolskiego świata artystycznego

Promocja kultury i twórców policyjnych ma na celu również oddziaływanie prewencyjne oraz wzmacnianie więzi środowiskowych i systematyczne działanie na rzecz budowy nowoczesnego wizerunku Policji, Policji przyjaznej obywatelowi.

Na Osiedlu Podolany STiSK zobowiązało się do:

 • prowadzenia działalności wystawienniczej w Galerii „2.pietro” promującej twórczość członków STiSK, artystów spoza Stowarzyszenia, malujących nauczycieli oraz utalentowanych uczniów, poprzez
 • organizowanie jeden raz w kwartale  otwartych uroczystych  wernisaży  wystaw prac malarskich, tkanin lub rzeźb, fotografii itd. dla społeczności lokalnej oraz szkoły (nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników) połączonych z koncertami.
 • STiSK przewiduje również powtórkę wernisaży dla uczniów Szkoły lub poszczególnych klas – w zależności od zainteresowania i potrzeb
 • prowadzenie edukacji  artystycznej wśród uczniów, poprzez:
 • organizowanie po wernisażach spotkań autorskich  z uczniami lub z członkami koła sympatyków kultury, kółka plastycznego – jeden raz w kwartale lub w miarę potrzeb, nie częściej jednak niż raz w miesiącu. 
 • dążenie do utworzenia koła sympatyków kultury i prowadzenie z nimi comiesięcznych warsztatów plastycznych w zakresie różnych technik  wypowiedzi artystycznej
 • zorganizowanie jeden w raz w roku dla uczniów szkoły tygodniowych warsztatów plastycznych
 • organizowanie  dla nauczycieli i rodziców  warsztatów plastycznych malowania na jedwabiu i in w miarę potrzeb i zainteresowania
 • umożliwienie utalentowanym plastycznie uczniom udziału w  letnich warsztatach plastycznych organizowanych  przez STiSK poza Poznaniem.
 • prowadzenie promocji sztuki operowej przez umożliwienie nabycia tanich biletów na wybrane przedstawienia operowe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
 • obejmowanie patronatem działań artystycznych realizowanych na terenie Szkoły przez nauczycieli plastyki, fundowanie nagród w postaci prac malarskich w różnorodnych konkursach o ile będą zawierały elementy kultury, sztuki, plastyki i muzyki
 • współuczestniczenie w działaniach  społecznych i artystycznych na terenie osiedla inicjowanych przez ROP  oraz podejmowanie wspólnych projektów na rzecz  lokalnego środowiska  w zakresie promocji i upowszechniania kultury i sztuki (wyciąg z Porozumienia).

 


Gorąco zachęcamy do korzystania z tak bogatej oferty kulturalnej.

 

Galerię można zwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 16, możliwy jest również zakup prezentowanych dzieł, zachęcamy również do wpłaty 1% podatku na potrzeby Stowarzyszenia.

Więcej o Stowarzyszeniu

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,637,689 unikalne wizyty