Grudzień 17 2018 18:56:27
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
WERNISAŻ WYSTAWY 'RAPORT NR 5/2011' - 19 kwiecień 2012
GALERIA

W dniu 19 kwietnia 2011 o godz. 17 odbędzie sie wernisaż wystawy pt "RAPORT NR 5/2011( przegląd dokonań twórczych podczas zrealizowanych programów plastycznych organizowanych przez STiSK w 2011 roku). Wernisaż uświetni koncert Michała Zgoły.wernisaż -kwiecień 2012

ZWIEDZANIE WTK - 11 kwietnia 2012
KLUB SENIORA

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie studia telewizyjnego WTK - 11 kwietnia 2012, godz. 11. Dokładne miejsce i czas zbiórki podamy wkrótce.

SEKCJA TURYSTYCZNA KLUBU SENIORA -PLANY MA MARZEC 2012
KLUB SENIORA

Zapraszamy na następujące spotkania:
16 marca - zwiedzanie Muzeum Archidiecezjalnego. Zbiórka o godz. 9.50 na przystanku 68 przy Szkole 62.

23 marca - spacer do rezerwatu przyrody "Meteoryt Morasko". Zbi

Obrazy newsów: dsc05505.jpg

órka o godz. 10.00 na przystanku 78 Szarych Szeregów.

30 marca - zwiedzanie Palmiarni. Zbiórka o godz. 9.50 na przystanku 68 przy Szkole 62.

Dotychczas spotkaliśmy się dwa razy:
- 2 marca odbyliśmy spacer z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim, połączony ze zwiedzaniem Katedry.
- 9 marca z okazji 200 rocznicy urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego zwiedziliśmy Jego Muzeum przy ulicy Wronieckiej. Spotkanie zakończyło w kawiarni.

Z turystycznym pozdrowieniem Jadwiga Ratajczak

WYCIECZKA DO MUZEUM KRASZEWSKIEGO - 9 marca 2012
KLUB SENIORA

Sekcja Turystyczna zaprasza na wspólny wyjazd do Muzeum Kraszewskiego w dniu 9 marca 2012 (pt). Zbiórka godz. 9:50 na przystanku autobusu 68 przy Szkole Podstawowej Nr 62. Serdecznie zapraszamy.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I DOSORŁYCH I półrocze 2012
GALERIA

 STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW I SYMPATYKÓW KULTURY przy KWP w POZNANIU zaprasza na Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych – sala 120 (SP62) w I półroczu 2012:

MARZEC

7 III  2012,  godz. 14 , dla dzieci – Formy Fraktalne -Paciorki ludowe-wzory bizuterii- prowadzi Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, rzeźbiarka, 15 – 20 osób ( sala nr 120 lub  8 do ustalenia )

7 III 2012 , godz. 14 – dla dorosłych - Malowanie na jedwabiu – 10 osób - prowadzi malarka Małgorzata Zgoła – korytarz/wnęka  I piętra przy sali 120 lub tylko sala 120

7. III 2012, godz. 16, dla Klubu Seniora – Formy Fraktalne – Paciorki ludowe- jw.

KWIECIEŃ

4. IV 2012 , godz. 14 - dla dzieci – Malowanie na jedwabiu – prowadzi plastyczka Bożena Fibik-Beim – 10 osób -  sala 120

4.IV 2012, godz. 16 – dla dorosłych lub dla dzieci - Malowanie na jedwabiu – prowadząca j.w. – 10 osób ( sala 120 )

4. IV 2012,  godz.17,00 – Opowieści o Chinach pod czerwonym lampionem., otwarcie wystawy fotograficznej dla  Klubu Seniora  - Barbara Kubiak-Sobczak, (sala nr 8)

MAJ

10.V 201 ( Czwartek )godz. 16dla Klubu Seniora – Malowanie na jedwabiu – prowadzi plastyczka Elżbieta Kmak – 10 osób

9. V 2012, godz. 14dla dzieci - Paciorki ludowe - prowadzi Julia Kaczmarczyk-Piotrowska ( sala nr 8  lub 120)

i ewentualna powtórka warsztatu – Paciorki  ludowe - o godz. 16 dla Klubu Seniora lub dla in  dorosłych, lub dzieci( sala nr 8 lub 120)

CZERWIEC

6.VI 2012 godz. 16 –  dla Klubu Seniora – warsztaty fotograficzne – prowadzą  Jadwiga Pawelczak  i Andrzej Matz (sala nr 8 )

20.VI 2012 , godz. 14 – dla dzieci - warsztat z fotografii dla 40 osób ( w 4 grupach ), teoria, ochrona praw autorskich, praca w terenie, korekta zdjęć, ogłoszenie konkursu wakacyjnego, prowadzą: Jadwiga Pawelczak, Julian Dworzecki, Ala Dworzecka, Andrzej Matz

LIPIEC

21 lub 22.VII wyjazdowy całodniowy  warsztat  - wycinanki ludowe – prowadząca plastyczna Ilona Filip z Lublina ,  do domu plenerowo-wypoczynkowego Akademii Sztuk Pięknych  w Skokach połączone z wycieczką i z wizytą pleneru malarskiego i warsztatów dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez STiSK (wyjazd pod patronatem, i zorganizowany przez ROP, autobus lub mikrobus, lub  pociag)

Zapisy: dzieci  i nauczyciele u Pani Doroty Woźniak,  Klub Seniora  w ROP u p. Danuty Trzebowskiej

Realizacja: Stowarzyszenie twórców i Sympatyków Kultury tel. 607 997 613 biuro@stisk.pl, www.stisk.pl
Treść komunikatu do druku (format pdf)

WYSTAWA KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA ZIELENI (UL.DRUSKIENNICKA)
Newsy

W imieniu Rady Osiedla Podolany serdecznie zapraszamy na

Pokonkursową Wystawę Koncepcji Zagospodarowania Terenów Zielonych przy ul. Druskiennickiej w Poznaniu (rejon dużego zbiornika wodnego).

Wystawę tworzą prace nadesłane na konkurs „Zieleń w mieście” organizowany po raz kolejny przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów w ramach Targów Ogrodniczych Gardenia. Wyboru zwycięzców dokonało grono znanych specjalistów i profesorów architektury krajobrazu, a rozdanie nagród nastąpiło 24 lutego br. na MTP.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia prac, które zwyciężyły w konkursie i które będą stanowiły inspirację dla Rady Osiedla Podolany przy zlecaniu projektu zagospodarowania tego terenu. Licząc na Państwa głos w dyskusji, serdecznie zapraszamy do udziału w Wystawie.

Czas i miejsce ekspozycji: Szkoła Podstawowa Nr 62 w Poznaniu, ul. Druskiennicka 31,  sala nr 8, w dniach: 9-30 marca 2012 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-20).

GIMNASTYKA USPRAWNIAJĄCA DLA SENIORÓW - początek 12 marca 2012
KLUB SENIORA

Zapraszamy do udziału w:

GIMNASTYCE USPRAWNIAJĄCEJ 50+ Z NAUKĄ AUTOTERAPII I REHABILITACJĄ

Zajęcia dedykowane są osobom pragnącym zwiększyć swoją aktywność fizyczną, zdobyć umiejętności rozpoznawania przyczyny bólu i radzenia sobie z nim w warunkach domowych a także chcących skorzystać z profesjonalnych zabiegów rehabilitacyjnych.

Zarówno gimnastyka jak i zabiegi rehabilitacyjne prowadzone są przez magistrów fizjoterapii. Każdy z uczestników zostanie poddany fizjoterapeutycznemu badaniu wstępnemu na podstawie którego ustalony zostanie proces terapii.  Projekt obejmuje:

- 2 GIMNASTYKI USPRAWNIAJĄCE W TYGODNIU ( 8X W MIESIĄCU) -  szkoła podstawowa nr 62 na Podolanach, poniedziałki i środy godz. 16.45

- 1 ZABIEG REHABILITACYJNY W MIESIĄCU + FIZJOTERAPEUTYCZNE BADANIE WSTĘPNE  – gabinet rehabilitacji na Podolanach, godziny  ustalane indywidualnie

 

POCZĄTEK: 12 MARZEC 2012 KOSZT: 80 ZŁ / MIESIĄC, MARZEC – 60 ZŁ

ZGŁOSZENIA TELEFONICZNE: Agnieszka Urbańska tel. 505-021-345

Z wizytą w Galerii - II spotkanie (1 lutego 2012)
GALERIA

Barbara Kubiak-Sobczak -pomysłodawczyni wystawy Poznań, moje miasto i kurator wystawy. Animatorka i promotorka kultury w poznańskim środowisku policyjno-cywilnym. Założycielka (2002) i Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu oraz kierownik Galerii 2.pietro, wcześniej galerii Na Strychu, którą prowadziła od 2005 do 2010 roku. Członek Honorowy Fundacji ASP w Poznaniu, członek EkoArtu, Związku Polskich Artystów w Pile.

Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo zajmowała się resocjalizacja dzieci i młodzieży.

Od lat organizuje plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne i inne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, programy edukacyjne i promujące region Poznania i Wielkopolskę oraz prewencję kryminalną wśród dzieci i młodzieży poprzez działania artystyczne. Inicjator różnorodnych programów artystycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem olejnym oraz fotografią

Z WIZYTĄ W GALERII -spotkanie I
GALERIA

Pierwsze spotkanie z cyklu "Z wizytą w Galerii" odbyło się już 25 stycznia. Ponad 50 dzieci miało możliwość spotkania Anastazji Fietisovej, malarki, projektantki wnętrz i dyrygentki. Uczniowie mieli niecodzienną okazję bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki artystki, która w szalenie ciekawy sposób opowiedziała o swoim życiu, zainteresowaniach i technikach plastycznych stosowanych w swojej twórczości. Szczególną radość sprawiła malarka dzieciom, wykonując „na żywo” portret jednej z uczennic w technice pasteli. Portret artystki prezentujemy w ramce.

Zobacz też zdjęcia z otwarcia Galerii...

Anastazja Fietisova urodziła się w Brześciu (Białoruś) w rodzinie znanego malarza Iwana Fietisowa. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. Następnie w 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła następny zawód projektanta wnętrz. Wykonywała go osiem lat.

Kwalifikacje artystyczne w zakresie sztuk wizualnych podwyższyła w 1993 roku w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Od 1996 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i eksperymentalnym (malowanie emaliami na miedzi). W centrum jej zainteresowań znajduje się pejzaż miejski, w tym panoramy miast, i portret.

OTWARCIE GALERII 2.piętro
GALERIA

Wystawą "Poznań, moje miasto" w dniu 26 stycznia br. Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu (www.stisk.pl) otwarło nową siedzibę i salę wystawową - Galerię "2.pietro" w Szkole Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej 32.

W wyPiotr Kuźniak i jego obrazstawie wzięło udział 22 artystów z Poznania, Lublina, z Białorusi, Rzeszowa. Obok pejzaży, architektury i interesujących zakątków naszego miasta autorzy przywołują w swoich pracach miejscowe legendy i obyczaje ( B. Beim, J. Kaczmarczyk-Piotrowska, S. Cichocki), pokazują miejsca których już nie ma w pejzażu miasta ( B. Kubiak-Sobczak). Niezmiernie interesującym elementem wystawy są dwie rozległe i z wielką precyzją wykonane panoramy Poznania z roku 2006 ( 120x240 cm i 50x 150 cm. A. Fietisovej ).

Każda z prezentowanych prac skłania do refleksji nad przeszłością i dniem dzisiejszym Poznania. Oglądając wystawę można snuć opowieści zarówno o mieście i jego historii, jak i o samych artystach, bowiem są to niewątpliwie interesujące postaci i osobowości. Niektórzy z artystów mieszkają na Podolanach: Elżbieta Kmak - artystka specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Elżbieta Suszek - zajmująca się m.in. trudną sztuką batikowania.

Wystawę inauguracyjną uświetnił występ poznańskiego artysty, mieszkańca Podolan Piotra Kuźniaka, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nasz kolega z Rady Osiedla zaprezentował genialne aranżacje piosenek Czesława Niemena, w zamian otrzymując wspaniały portret swojej osoby w prezencie od Stowarzyszenia.

Licznie zgromadzona publiczność dała wyraz niegasnącej potrzebie przeżyć duchowych, możliwych tylko dzięki obcowaniu ze Sztuką przez duże „S”.

Sylwetki artystów będą prezentowane przy następnych wystawach oraz w programie dla dzieci i młodzieży z podolańskiej szkoły pt. "Z wizytą w galerii".

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,414,365 unikalne wizyty