Marzec 27 2019 00:22:25
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
BUDŻET OBYWATELSKI - ZWYCIĘSTWO !
Newsy

DZIĘKI WASZEMU POPARCIU WYGRALIŚMY !!!

RAZEM OSIĄGNĘLIŚMY TAK WIELE ! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS !!! TO NAPRAWDĘ WIELKA SPRAWA !!!

Gratulujemy pozostałym zwycięskim projektom !

Dziękujemy Radzie Osiedla Strzeszyn za wspaniałą współpracę, Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli, Proboszczom obu Parafii i każdej osobie, która głosowała na nasz wspólny projekt.

Oto ostateczne wyniki głosowania:

W trwającym od 29 września do 10 października głosowaniu nad propozycjami projektów i zadań do budżetu na rok 2013 oddanych zostało 20 238 głosów. W tym 19 260 głosów ważnych oraz 978 nieważanych (z przyczyn: brak lub błędny nr pesel, brak imienia i nazwiska, wiek poniżej 18 lat, niefigurowanie w spisie rejestru wyborców, więcej niż 5 zaznaczonych odpowiedzi, brak zaznaczonej jakiejkolwiek odpowiedzi itp.)

Z czego:

45% wpłynęło przez internet,

30,5% zostało zebranych przez ankieterów w punktach konsultacyjnych,

24,5% kart do głosowania wpłynęło do punktów informacyjnych w budynkach Urędu Miasta Poznania.

 

I. Rozbudowa Hospicjum Pallium - 7516 głosów (39,02%)

II. Wartostrada - poznański ciąg pieszo-rowerowy nad Wartą - 5800 głosów (30,11%)

III. Ośrodek krótkiego pobytu dla osób niepełnosprawnych - 5345 głosów (27,75%)

IV. Droga rowerowa od ulicy Juraszów poprzez ul. Strzeszyńską, Biskupińską, Krajanecką do Strzeszynka - 4179 głosów (21,69%)

V. Rodzinny plac zabaw na Malcie - 4105 głosów (21,31%)

VI. Stworzenie wysokiej jakości szaletów w centralnych punktach miasta - 4057 głosów (21,06%)

VII."Tu się wszystko zaczęło" - ekspozycja i prezentacja świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu - 3959 głosów (20,55%)

VIII. "Żeby inne miasta zieleniały z zazdrości" - projekt partnerstwa na rzecz nowych nasadzeń w centrum miasta - 3553 głosy (18,44%)

IX. Ścieżki biegowe i nordic walking dla mieszkańców Poznania (tereny wokół Jeziora Maltańskiego, Łęgi Dębińskie, Cytadela, koryto Warty (zachodnie), koryto Warty (wschodnie)) - 3226 głosów (16,74%)

X. Budowa mieszkań socjalnych - 2744 głosy (14,24%)

XI. Dostosowanie dwóch mieszkań komunalnych dla osób niepełnosprawnych - projekt pilotażowy - 2441 głosów (12,67%)

XII. Odbudowa Ośrodka Harcerskiego Hufca Poznań nad Maltą - 2233 głosy (11,59%)

XIII. Ławki na placu Wolności - 2174 głosy (11,28%)

XIV. Utworzenie parku ze ścieżką rekreacyjno-dydaktyczną po forcie IVa i lewobrzeżnej części użytku ekologicznego Wilczy Młyn - 1920 głosy (9,96%)

XV.Muzeum Enigmy w Poznaniu - stała ekspozycja w CK Zamek - 1843 głosy  (9,56%)

XVI. Ścieżka zdrowia w Lasku Marcelińskim - bezpieczne bieganie bliżej natury - 1717 głosów (8,91%)

XVII. Poznań - NaprawmyTo! - monitorowanie stanu przestrzeni publicznej na platformie internetowej - 1324 głosy (6,87%)

XVIII. Ulice dla wszystkich - projekt weekendowego zamykania ulic dla ruchu samochodowego - 1312 głosów (6,81%)

XIX. Masowy spływ kajakowy nad Wartą - 1065 głosów (5,52%)

XX. Budowa skateparku na Winiarach - 1048 głosów (5,44%)

Teraz już tylko radni miejscy muszą podjąć ostateczną decyzję o realizacji. Mamy nadzieję, że nie zawiodą.

Zajęcia plastyczne dla dorosłych !
GALERIA

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury informuje, że planuje rozpocząć w miesiącu październiku 2012 r. zajęcia plastyczne dla grupy osób dorosłych oraz seniorów.   

ZAPRASZAM ZAINTERESOWANE OSOBY ORAZ SENIORÓW z Klubu Seniorów ROP do nauki podstaw rysunku i malarstwa lub udoskonalenia warsztatu plastycznego oraz  atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

 Zajęcia odbywać się będą w każdą środę miesiąca ,  i trwać będą jednorazowo 3 godziny lekcyjne tj.  od godz. 16-18,15. Odpłatność wynosić będzie 70 zł   za miesiąc zajęć, które rozpoczną się , jeżeli zgłosi się minimum 6 osób. Odpłatność nie obejmuje materiałów i narzędzi.

W programie rysunek i malarstwo: pastele, oleje i akryle oraz inne techniki wg zainteresowań grupy.

Do ustalenia pozostaje miejsce prowadzenia zajęć, albo pracownia STiSK- sala 120 lub sala  8 tj Klub Seniora ROP. Zapisy @ do dnia 3 października włącznie. Pierwsze zajęcia odbędą się 10 października 2012 r.

 Prowadzące zajęcia : art.plastyk Bożena Fibik-Beim zamiennie z art. plastyk mgr Małgorzatą Zgoła.  Kontakt: 607 997 613 lub biuro@stisk.pl  lub bozena@fibik-beim.eu

BUDŻET OBYWATELSKI 2013 - nasza ścieżka rowerowa ma szansę na realizację !!!!!
Newsy

 

Budowa ścieżki rowerowej prowadzącej ze Starego Miasta i Jeżyc przez Osiedla Podolany i Strzeszyn na tereny rekreacyjne w Strzeszynku jest możliwa już w przyszłym roku ! Zadanie znalazło się w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na rok 2013, ale nie wygramy tej szansy bez CIEBIE !!!!

Pobierz kartę do głosowania tutaj, wypełnij i wyślij na adres: budzet2013@um.poznan.pl

 

Pokażmy całemu Miastu, że Podolany i Strzeszyn potrafią się zmobilizować w słusznej sprawie, że jesteśmy jedną wielką Rodziną.. osiedlową, parafialną, szkolną, przedszkolną, senioralną i każdą inną! Dość już zaniedbywania naszych Osiedli kosztem Centrum Miasta Poznania. My też jesteśmy Poznaniakami, płacimy podatki i chcemy bezpiecznej drogi rowerowej do szkół dla naszych dzieci ! Chcemy rekreacyjnie podążać w stronę Jeziora Strzeszyńskiego rowerami, bez strachu o śmigające w pobliżu samochody !

Pomóżmy sobie wzajemnie! Nie wyrzucaj tej ulotki - od razu działaj !

Fragment ścieżki, który zaczęliśmy budować przy szkole na Podolanach jest zwiastunem całej inwestycji, ale z budżetów rad osiedli budować będziemy całą ścieżkę latami ! A przecież ma ona służyć całemu miastu, nie tylko nam. Sprawiedliwe i uczciwe będzie finansowanie jej z budżetu ogólnomiejskiego. I możemy tego wspólnie dokonać !

Młodzieży ! Posadźcie rodziców i dziadków przy komputerze, pomóżcie wypełnić kupon lub wypełnijcie za nich i wyślijcie go ! Każdy członek rodziny musi wysłać osobny kupon! Z każdej rodziny powinno ich być tyle, ile pełnoletnich osób !

Wystarczy zagłosować w niebieskich punktach lub wysłać maila z wypełnionym formularzem ankiety na adres: budzet2013@um.poznan.pl. Czasu jest naprawdę niewiele…

Więcej szczegółów znajdziecie na naszych stronach internetowych: www.ropodolany.pl, www.rostrzeszyn.pl, tam znajdziecie wszelką dostępną pomoc.

Kolejny KIERMASZ ROZMAITOŚCI - 22 września 2012 !
Newsy

Zapraszamy w sobotę 22 września 2012 w godz. 12-15 na boisko Szkoły Podstawowej Nr 62 na KIERMASZ ROZMAITOŚCI !!!

Zachęcamy dzieci i dorosłych do aktywnego udziału w sprzedaży lub wymianie: odzieży, zabawek, sprzętu sportowego, gier, książek, sprzętu AGD, wyrobów artystycznych oraz innych przedmiotów.

 Odkurzamy szafy, strychy i piwnice w miłej sąsiedzkiej atmosferze. 

W programie kiermaszu m.in.:

J  wynajęcie stoiska targowego – dzieci bezpłatnie

J  wynajęcie stoiska targowego – dorośli 5zł

J  konkurs na najbardziej pomysłowe stoisko

 Gwarantujemy miłą rodzinno-sąsiedzką atmosferę!!! Nie może Was zabraknąć !!!

Program animacji dla dzieci nieodpłatnie przygotowała firma Animacje dla dzieci Poznań, ul. Pajzderskiego 30.

Z WIZYTĄ W GALERII - 13 wrzesień i 3 październik 2012
GALERIA

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Z WIZYTĄ W GALERII" - gościem spotkania będzie Róża Łakatosz - romska poetka, malarka i tancerka.

Spotkanie dla dzieci 13 września 2012 godz. 11,45, dla seniorów: 3 października godz. 17.

 Róża Łakatosz
Galeria 2.piętro zaprasza na KONCERT 6 września 2012 godz. 17 !
GALERIA

 

wernisaż Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury  przy KWP w Poznaniu zaprasza na otwarcie wystawy  pt. „W KRĘGU KULTURY ROMSKIEJ”  oraz na  koncert ROMSKIEGO WIRTUOZA SKRZYPIEC  I KRÓLA CZARDASZY MIKLOSZA DEKI CZUREJI 6 września 2012, godz. 17. GALERIA „2.piętro” Szkoła Podstawowa nr 62, Poznań, ul. Druskienicka  32. Wystawa potrwa do 30 LISTOPADA 2012.  wernisaz
IMPREZY DLA MIESZKAŃCÓW jesień-zima 2012
Newsy

ZAPRASZAMY NA NASTĘPUJĄCE IMPREZY KULTURALNO-INTEGRACYJNE (PLAKAT w formacie pdf można pobrać tutaj):

  GALERIA 2.piętro prowadzona przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury (www.stisk.pl) – Szkoła Podstawowa Nr 62, ul. Druskiennicka 32, aula na 2 piętrze

6 września 2012

g. 17 

Wernisaż „W kręgu kultury Romskiej” oraz koncert romskiego wirtuoza skrzypiec, Króla Czardaszy - MIKLOSZA DEKI CZUREJI. NAPRAWDĘ WARTO !!! 

6 września –

31 listopada 2012

Wystawa „W kręgu kultury Romskiej – muzyka i taniec, rysunek, malarstwo i rzeźba, stroje ” obejmująca prace plastyczne dzieci i artystów Romskich z okazji zakończenia X Światowych Spotkań z Kulturą Romską. Zwiedzanie w każdą pierwszą środę miesiąca od godz. 16.

Każda pierwsza środa miesiąca

Warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez artystów ze Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury (udział po wcześniejszym zgłoszeniu – szczegóły na www.ropodolany.pl i www.stisk.pl  ) 

Parafia Matki Bożej Pocieszenia, plac przy ul. Kartuskiej 33

2 września 2012

g. 15-22

Festyn Parafialno-Osiedlowy „Biesiada Rodzin”, zapraszamy na występy muzyków i zespołów poznańskich, liczne konkursy z nagrodami (m.in. pieczenia ciast, najdłuższych warkoczy, fotograficzny, itp.), pokaz ratownictwa przedmedycznego, pyszne jedzenie i dobra zabawa (szczegóły na www.ropodolany.pl i www.mbpocieszenia.pl) 

2 września 2012

g. 16-18

 (rejestracja od g. 15, formularz dostępny na www.ropodolany.pl)

IV Podolański Konkurs Biegaczy i Rolkarzy, trasa biegnie ul. Czorsztyńską i Kartuską, długość trasy zależna od wieku uczestnika. Kategorie wiekowe: od przedszkola do seniora. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal (szczegóły na www.ropodolany.pl). Rolkarze muszą posiadać kask ! 

20 października 2012,

g. 9-14

VI PODOLAŃSKA AKCJA ZBIÓRKI KRWI pod hasłem „Daj siebie innym” obsługiwana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Krew pobierana będzie w profesjonalnym autobusie, który zaparkuje pod probostwem. Gorąco zachęcamy zdrowe osoby do takiej formy wyrażenia troski o innych ludzi.

21 października 2012

g. 12:30

Msza Święta polowa z udziałem jeźdźców i Kapeli Zamku Rydzyńskiego oraz festyn z okazji dnia Świętego Huberta na Podolanach. Po koncercie rozdanie nagród dla Krwiodawców, wspólne zdjęcie i biesiadowanie. 

11 listopada 2012

Obchody Święta Niepodległości organizowane przez Koło Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych – uroczysta Msza Św. z przemarszem pod Pomnik Szarych Szeregów, apel poległych oraz spotkanie z kombatantami przy tradycyjnym rogalu marcińskim. 

Pozostałe spotkania

22 września 2012

g. 12, boisko SP62

Pchli targ – wyprzedaż garażowa na boisku szkolnym. Wymiana i sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, które dla innych mogą się okazać niezwykle cenne.  

27 października 2012, ul. Kudowska

Uroczyste otwarcie ul. Kudowskiej wybudowanej staraniem Stowarzyszenia Na Rzecz Budowy ul. Kudowskiej. Mieszkańcom gratulujemy zarówno inicjatywy jak i niesamowitej realizacji ! Zapraszamy na poczęstunek z tej radosnej okazji. 

14 grudnia 2012

g. 18, 2 piętro SP62

Spotkanie opłatkowe mieszkańców z Radą Osiedla Podolany. Zapraszamy na występy artystyczne i spotkanie wszystkich mieszkańców. 

  PROGRAM RAMOWY KLUBU SENIORA „UŚMIECHAJ SIĘ”– Szkoła Podstawowa Nr 62, ul. Druskiennicka 32

Od września 2012

SEKCJA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - stałe cykle spotkań w każdą środę g. 17, zajęcia prowadzi Pani Halina, różne techniki rękodzieła (sala nr 8)

15 września 2012

Udział Klubu w otwarciu w otwarciu wystawy „W cieniu F-16” w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach

Od września 2012

Kurs komputerowy dla chętnych w SP23 (ul.Norwida 21), zgłoszenia biuro@stisk.pl

1 października 2012

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych „Senioralnia” na Starym Rynku

3 października 2012

Malowanie na płótnie z prezes STISK Barbarą Sobczak

23 października 2012

Turniej szachowy (dziadkowie i wnukowie)

6 listopada 2012

Spotkanie z pisarzem/poetą

20 listopada 2012

Spotkanie z lekarzem

11 grudnia 2012

Bezpieczeństwo Seniorów - spotkanie z funkcjonariuszem Policji Poznańskiej/Straży Miejskiej

14 grudnia 2012

Spotkanie opłatkowe z Radą Osiedla

8 stycznia 2012

Zajęcia florystyczne

Luty 2013

Rozmowy z psychologiem/pedagogiem nt. „Czas nas uczy pogody”

4,5,6 lutego 2013

Siłownia pod gołym niebem – z kijkiem po zdrowie

16-17 marca 2013

Targi Aktywni 50+ na międzynarodowych Targach Poznańskich

Marzec 2013

Spotkanie seniora z komputerem i komórką przy udziale młodzieży ze  SP nr 62

KLUB SENIORA „UŚMIECHAJ SIĘ” – SEKCJA TURYSTYCZNA, sekcję prowadzi p. Jadwiga

Data

                 T r a s a

Godz.

 Miejsce spotkania

23.08.12

autokarem do Leszna i Rydzyna

08.oo

Plac Mickiewicza

14.09.12

 Cytadela (spacer)

10.oo

ul. Strzeszyńska - szkoła 62

28.09.12

 Kórnik

 9.3o

Dworzec Autobusowy Rataje

 5.10.12

 Muzeum Bambrów

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

19.10.12

Strzeszyn Stary i Grecki (spacer)

10.15

ul. Zakopiańska przy SAMie

23.10.12

Zamek - z przewodnikiem

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

26.10.12

Odwach  -  Stary Rynek

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

09.11.12

Kościół św. Wojciecha-Cmentarz Zasłużonych

10.oo

ul. Strzeszyńska-szkoła 62

14.12.12

Campus - Morasko

10.oo

Kombinat - ul. Szarych Szeregów

30.12.12

Muzeum Nowowiejskiego

10.15

ul. Zakopiańska przy SAMie

STiSK zaprasza na festyn i wystawę "W cieniu F16"
GALERIA

Szczegóły znajdziesz tutaj...

Prace Zarządu latem 2012
Newsy

Tegoroczne lato było wyjątkowo pracowite dla Zarządu Osiedla Podolany. Udało się zrealizować wiele zaplanowanych zadań oraz przygotować plan na rok następny. Mamy nadzieję, że Państwo zauważacie zmiany zachodzące na naszym osiedlu. Możemy się pochwalić następującymi efektami:

 • Przygotowania do I etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (począwszy od ronda Omańkowskiej / Druskiennicka do ul. Iwonickiej). W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na ww. realizację i wkrótce można się spodziewać rozpoczęcia prac. Niestety taka inwestycja jest kosztowna, dlatego zostanie rozłożona na kilka etapów.
 • Przygotowanie wniosku konkursowego na najlepsze inicjatywy rad osiedli na rok 2013. Wniosek Osiedla Podolany dotyczy kontynuacji budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Strzeszyńskiej (wraz z chodnikiem i nasadzeniami zieleni). Jeżeli uda się zyskać przychylność Komisji Konkursowej, mamy nadzieję na realizację następnego odcinka szlaku - ok. 600m długości, od ul. Iwonickiej do ronda Szarych Szeregów. Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Darczyńcom - SGB-Bank S.A. oraz Stowarzyszeniu „Zielone Podolany” za finansowe wsparcie naszej inicjatywy.
 • Wykonanie 130m chodnika przy szkole, wzdłuż ul. Krynickiej. Fragment szczególnie istotny ze względu na bezpieczeństwo naszych dzieci w drodze do i ze szkoły.
 • Montaż aktywnego przejścia dla pieszych ul. Strzeszyńska – przy Chacie Polskiej. Każdy z nas może wymienić kilka niebezpiecznych sytuacji, których doświadczył w tym miejscu jako pieszy lub kierowca. Oczywiście rozwiązanie zaproponowane przez Radę Osiedla jest tylko kompromisem pomiędzy potrzebami mieszkańców a posiadanymi środkami finansowymi, my też najchętniej widzielibyśmy w tym miejscu normalne światła lub rondo. 
 • Wykonanie płotka odgradzającego część z piaskownicą od części z huśtawkami na placu zabaw przy ul. Rożka. Dodatkowo, jeszcze w tym roku, będą zamontowane stojaki na rowery przy placu zabaw.
 • Montaż dwufunkcyjnego urządzenia do ćwiczeń na placu zabaw przy ul. Kartuskiej jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Rozbudowa monitoringu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 62 jako wspólne zadanie Rady Osiedla i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
 • Powiększenie auli szkolnej / Galerii 2.piętro, dzięki czemu zarówno szkoła jak i galeria zyskają powiększoną przestrzeń do działań artystycznych
 • Dofinansowanie malowania pomieszczeń w Przedszkolu Nr 142 przy ul. Rożka
 • Intensywna współpraca ze Strażą Miejską, która na naszą prośbę „zmusza” niesfornych właścicieli do uporządkowania posiadanych działek oraz interweniuje wszędzie tam, gdzie pojawia się taka potrzeba. Do końca bieżącego roku każdy mieszkaniec Podolan może się spodziewać kontroli posesji dotyczącej posiadania pojemnika na śmieci i umowy na wywóz nieczystości, kontroli dotyczącej psa (chip, zapłacony podatek od psa), kontroli podświetlonego numeru posesji, parkowania pojazdów w granicach własnej działki, itp. A wszystko po to, aby wyłapać tych, którzy zaśmiecają nasze piękne osiedle lub nie przestrzegają dobrosąsiedzkich norm.
 • Intensywne przygotowania do Festynu Parafialno-Osiedlowego oraz Podolańskiego Konkursu Biegaczy i Rolkarzy. Na efekty tych przygotowań zapraszamy już 2 września ! Szczegóły w kolejnych newsach.
KLUB SENIORA - plany na jesień/zimę 2012
KLUB SENIORA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA ZGODNIE Z ZAŁĄCZONYM PLANEM...

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,487,471 unikalne wizyty