Marzec 18 2018 14:38:29
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
19.10.2017 ZAPRASZAMY NA JESIENNY KONCERT!
KLUB SENIORA

19.10.2017 ZAPRASZAMY NA KONCERT!

Poznański Budżet Obywatelski 2018

W dniach 9-30 października 2017 głosujemy w Poznańkim Budżecie Obywatelskim dla Podolan i okolic!
Rada Osiedla Podolany i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 62 proszą o Państwa głosy na projekt:

II.1. Podolany- nowoczesne pracownie: Szkoła Podstawowa 62

Zobacz film reklamowy przygotowany przez ucznia z klasy 4 Szymona.
Poznaj szczegóły projektu...

Odeszła Pani Helena Stroińska
Odeszła p. Helena StroińskaZ więlkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pani Heleny Stroińskiej, osoby o wielkim sercu, otwartym na najuboższych, która przez wiele lat prowadziła Caritas Parafii Matki Bożej Pocieszenia na Podolanach. Pani Helena była druhną Szarych Szeregów, później działaczką Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (Koło Poznań - Północ), inicjatorką i organizatorką corocznych obchodów Święta Niepodległości przy Pomniku Szarych Szeregów na Podolanach, w którego powstaniu i budowie również brała aktywny udział. 
Odeszła na Wieczną Wartę osoba niezwykła, pełna serdeczności, miłości do Boga i Ojczyzny.
Cześć Jej Pamięci!
Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w środę 27 września 2017 o godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Kartuska 33). 
O godz. 13 nastąpi złożenie zwłok do grobu na cmentarzu przy ul. Lutyckiej.


Zdjęcie pochodzi z odchodów 11 Listopada 2012
16 września 2017 "Święto ulicy Morszyńskiej"

16 września "Święto ulicy Morszyńskiej" 
Mieszkańcy wybudowali ulicę przy wsparciu Rady Osiedla i Miasta Poznania. Powstały miejsca postojowe i dwa chodniki. Budowa drogi odbyła się w bardzo skomplikowanej formule, ale Stowarzyszenie pokonało wszelkie problemy. Gratulujemy!
Zachęcamy do współpracy mieszkańców ulic, którzy - podobnie jak mieszkańcy tego odcinka Morszyńskiej - od wielu, wielu lat czekali na cywilizowane warunki życia. Jak widać, można, ale trzeba wziąć sprawy we własne ręce.

Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska) Otwarcie ulicy Morszyńskiej (odc. Zakopiańska - Strzeszyńska)
Czyste powietrze nad Podolanami

Czas na czyste powietrze nad  PodolanamiCzas na czyste powietrze nad Podolanami! 
Od 1 października do 23 listopada zapraszamy do Galerii 2.piętro na wystawę prac przygotowanych na konkurs ekologiczny o tematyce poświęconej jakości powietrza na naszym Osiedlu. Dziękujemy pracowni STiSK oraz nauczycielom SP62 za przeprowadzenie konkursu, a dzieciom i młodzieży za przygotowanie fantastycznych prac.

KLUB SENIORA - 2017/2018
KLUB SENIORA

We wtorki i czwartki o godz. 18 w Szkole Podstawowej Nr 62 odbywają się ĆWICZENIA DLA KLUBU SENIORA. Zachęcamy do skorzystania!

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W FESTYNIE!

Dziękujemy Pańśtwu za udział w festynie, a sponsorom na wsparcie. Obok jeden z nich. Nowa przychodnia Lacus MedDziękujemy przychodni LacusMed za wsparcie.

FESTYN 2017

Zapraszamy na FESTYN 3 września 2017!

3 września 2017 zapraszamy na FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY!

Policja bedzie znakowala chetnym osobom rowery. Nalezy wziac dowod osobisty, dowod zakupu roweru lub inny document potwierdzajacy wlasnosc roweru (karat gwarancyjna, faktura, itp.).

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs. 
Zobacz regulamin...

Konkurs Biegaczy i Rolkarzy

Prace na ul. Morszyńskiej na ukończeniu!

Ulica Morszyńska w budowie

Już wkrótce zakończą się pace na ulicy Morszyńskiej, budowanej wspólnie przez Radę Osiedla i Stowarzyszenie Mieszkańców!
Po raz kolejny udowodnilismy, że RAZEM można więcej i lepiej.

Dziękujemy Mieszkańcom za ich zaangażowanie!

 

Ulica Morszyńska w budowie

V dni twierdzy FORT VI PODOLANY

V Dni Twierdzy Poznań FORT VI PodolanyProgram V Dni Twierdzy Poznań na Forcie VI

Miejsce: Fort VI, Poznań, ul. Lutycka 115 Data: 26-27 sierpnia 2017 , Godziny otwarcia: 10:00 – 18:00, Wstęp: 6 zł dorośli, 3 zł uczniowie do 16 roku życia, emeryci i renciści

W programie:
Rekonstrukcja prawie-historyczna: Historia oparta na motywach Inwazji na Grenadę w 1983 roku, przeniesiona do mistycznego państwa San Escobar. Helikopter w ogniu, atak Armii Rewolucyjnej, eskorta Navy Seals, brawurowa akcja komandosów przy huku wystrzałów i dźwiękach latino, okazja do poznania El Komendante „Las Palmas Pistoleros Grande Bande”, punkt wydawania wiz do Fortu na terenie San Escobar.  Od 10:30 do 16:30, o każdej połówce godziny, na parkingu przed Fortem od ul. Lutyckiej.

Zwiedzanie Fortu z przewodnikiem – 10 - 17 co godzinę. Czas zwiedzania ok 1,5 godz. Pół kilometra podziemi, na trasie epizod z obrony Fortu VI przed atakiem Rosjan w lutym 1945 roku.

Quest do samodzielnego zwiedzania – gra terenowa.

Premierowy pokaz repliki legendarnego samochodu pancernego z I Wojny Światowej Erhardt M-1917. Sobota, godz. 11:00- Spotkanie z budowniczymi pojazdu, konstruktorem Stanisławem Ornochem oraz właścicielem Janem Kubackim. 
Pokażemy efekt kilku lat pracy dokumentacyjnej oraz ponad dwóch lat budowy, na setną rocznicę pierwszej produkcji - 44 egzemplarza tego pojazdu i jedynego wyprodukowanego po tej stronie Odry.

Spotkanie z autorami świeżo wydanej mapy Cytadeli Poznańskiej. Mapa ukazuje dawny układ fortyfikacji na tle współczesnego planu parku, ze szczególnym uwzględnieniem zachowanych i widocznych do dzisiaj reliktów historycznych. Sobota, godzina 12:00 - Prochownia.

Wystawa historycznej broni strzeleckiej, w tym karabin maszynowy MG-34, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), MP-40, karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej… - Lewa strona Koszar.

Rekonstrukcja szpitala wojennego z czasów II Wojny Światowej z pokazami zabiegów - Koszary.

Wystawa starych fotografii i pocztówek prezentujących portrety ludzi z czasów funkcjonowania Twierdzy Poznań - Koszary.

Wystawa prezentująca fortyfikacje na świecie. Zamki, twierdze, forty, umocnienia w Polsce, Czechach, Hiszpanii, Francji, na Malcie, Japonii, Maroko, Belgii, Szkocji, Holandii, i innych oraz ekspozycja stała prezentująca uzbrojenie i wyposażenie z czasów I i II Wojny Światowej – Koszary, strona prawa.

Atrakcje dla dzieci: składanie pojazdów wojskowych z kartonów, przejazdy po fosie sprzętem wojskowym, strzelnica pneumatyczna.

Gastronomia: grochówka wojskowa, frytki, hamburgery, lody, kawa, gofry, piwo rzemieślnicze. Punkty handlowe z pamiątkami, książkami o tematyce militarnej, grami edukacyjnymi, modelami. 
Fort Poznań – Event Place

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,143,170 unikalne wizyty