Wrzesień 21 2017 23:10:52
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Znasz Jubilatów z 50-letnim stażem Małżeństwa?

Jubilaci 50-lecia Małżeństwa

Chelsea Fringe - Poznań

Szukamy pięknych ogrodów na Podolanach, które chcą wziąć udział w Chelsea Fringe Poznań w dniach 3-4 czerwca br.
Chelsea Fringe Festiwal został zainicjowany przed pięcioma laty w Londynie. W roku 2016 odbyło się około 350 różnego rodzaju wydarzeń pod auspicjami tego festiwalu. Chelsea Fringe jest organizacją non-profit. Aktywność wszystkich uczestników i organizatorów odbywa się na zasadach woluntariatu. Pomysłodawcą jest mieszkaniec Podolan - Tomek Ciesielski.
Chelsea Fringe w Poznaniu 

Przedłużamy do 30 marca zbieranie podpisów pod Petycją!
Fabryka

Zebraliśmy już ponad 800 głosów pod Petycją do Prezydenta Miasta Poznania. Przedłużamy termin zbierania podpisów do 30 marca 2017. POBIERZ WZÓR PETYCJIzbierz podpisy i zostaw w siedzibie Rady Osiedla Podolany (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie).

Wkrótce powstanie brakujący fragment ul. MORSZYŃSKIEJ!

Będzie nowa ulica!
W piątek 31 marca ZDM rozstrzygnie przetarg na budowę ul. Morszyńskiej (odc. Strzeszyńska - Zakopiańska). Rada Osiedla ze środków 4-letnich finansuje budowę jezdni i chodnika po jednej stronie, a Stowarzyszenie Budowy Ulicy Morszyńskiej miejsca parkingowe i chodnik po drugiej stronie.
W planach na ten rok jeszcze ul. Tułodzieckiej-etap 2, ul. Dukielska i częśc ul. Krynickiej. Po tylu latach - co za radość!

KANAŁ NA YouTube

Kanał YouTubeMamy swój kanał na YouTube! Od dziś można obejrzeć sprawozdanie roczne z naszej pracy za rok 2016. Sukcesywnie będą się pojawiały następne filmiki...
Zapraszamy..uzyj tego linka. Film jest też na Facebooku.

PETYCJA DO PREZYDENTA
Fabryka

Do Mieszkańców Osiedla Podolany                                                                              Poznań, dnia 22 marca 2017
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanej produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej, Rada Osiedla Podolany prosi Państwa o poparcie naszego sprzeciwu w tej sprawie. Przygotowaliśmy Petycję Do Prezydenta Miasta Poznania (można ją pobrać tutaj)
Dotarliśmy do decyzji środowiskowej dotyczącej produkcji środków chemicznych w jednej z hal przy ul. Druskienickiej 8/10. Niestety decyzja środowiskowa została już wydana. Nadal bezpośredni sąsiad odwołuje się od tej decyzji. Rada Osiedla jako organ nie posiadający osobowości prawnej nie jest stroną w postępowaniach administracyjnych, stroną mogą być właściciele sąsiednich nieruchomości lub stowarzyszenia mieszkańców. Gotowość pomocy wyraziło Stowarzyszenie “Zielone Podolany”, które już niejednokrotnie występowało w obronie  interesów mieszkańców Podolan. W dniu 7 marca Rada Osiedla podjęła uchwałę - stanowisko przeciwko planowanej produkcji środków chemicznych w lokalizacji Druskienicka 8/10, uchwała została niezwłocznie przekazana do Prezydenta Miasta Poznania.
Sądzimy, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie interesów mieszkańców będzie jak najszybsze wywołanie i uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru objętego ulicami Druskienicka / Strzeszyńska / Lutycka / Szczawnicka. Pozwoli to na jasne zdefiniowanie zasad zabudowy  ww terenu, zabezpieczenia działek pod drogi, komunikację miejską, placówki oświatowe. Rada Osiedla podjęła uchwałę o wywołaniu mpzp w dniu 23 czerwca 2015, a wcześniej 6 grudnia 2011, niestety nasze wnioski nie zostały uwzględnione.
Czynimy również starania, aby przystanek kolei przy ul. Druskienickiej (inna używana nazwa: Golęcin, na połączeniu ulicy Druskienickiej i Szczawnickiej, przy torach) został wpisany w plany Poznańskiej Kolei Miejskiej, która za kilka lat będzie - jak sądzimy- jedyną naszą szansą na szybkie dotarcie do centrum Poznania (niewyobrażalne Podolany-Dworzec Główny  w 7 minut! ). Na razie ten przystanek nie znalazł się ani w planach PKP przebudowy linii 354, ani w planach Miasta związanych z wnioskami do Stowarzyszenia Metropolia Poznańska, choć jest zaplanowany w mpzp dla tego rejonu wraz z dużym parkingiem Park&Ride, a Rada Osiedla wraz z ZDM przygotowała koncepcję przebudowy ulic dojazdowych.

Wzór petycji można pobrać tutaj, zebrać podpisy i dostarczyć do siedziby Rady (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie), do dnia 29 marca. Pozdrawiam i proszę o Państwa poparcie.                      
Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu


Uchwały Rady Osiedla Podolany:
1. Uchwała w sprawie wywołania mpzp Strzeszyńska / Druskienicka / Szczawnicka / Lutycka 
2. Uchwała w sprawie przystanku Druskienicka
3. Uchwała w sprawie produkcji środków chemicznych Druskienicka

Z OSTATNIEJ CHWILI...
Fabryka

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za tak liczny udział w spotkaniu zorganizowanym przez Radę Osiedla Podolany w dniu 21 marca, w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanej produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej. Nadal można składać podpisy pod petycją do Preezydenta Miasta w tej i innych sprawach osiedlowych.

Wzór petycji do Prezydenta można pobrać tutaj. Po wypełnieniu prosimy pozostawić w zalakowanej kopercie w sekretariacie podolańskiej szkoły lub u Pań woźnych, do dnia 29 marca. Wszystkie zebrane podpisy zostaną przekazane Prezydentowi Miasta.
Wydaną decyzję środowiskową dotyczącą produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej  można pobrać tutaj.

Stowarzyszenie Zielone Podolany wraz z grupą mieszkańców zobowiązało się do złożenia stosownych wniosków w tej sprawie. Będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie, o tej ważnej dla nas wszystkich sprawie.

KONKURS EKOLOGICZNY rozstrzygnięty

Konkurs rozstrzygniętyJury rozstrzygnęło konkurs na plakat ekologiczny "Zanieczyszczone powietrze nad Podolanami". Wyniki oraz rozdanie nagród i wyróżnienia zostaną wręczone w dniu 26 kwietnia o godz. 11.45-12,30, w Galerii 2.pietro, w SP nr 62 w Poznaniu ul. Druskienicka 32, podczas programu edukacyjnego pt „ Z wizytą w Galerii-spotkanie z Artystą”. 
Wystawa pokonkursowa wszystkich nadesłanych prac zostanie zaprezentowana w Galerii 2.piętro w SP nr 62 przy ul. Druskienickiej w terminie od 10 października do dnia 10 grudnia 2017 r. Wystawę będzie można oglądać w godzinach otwarcia Szkoły, do godz.
20,oo, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym z sekretariatem SP nr 62.
Mamy nadzieję, że przygotowane przez dzieci prace trafią do wyobraźni dorosłych i wpłyną na poprawę czystości naszego otoczenia.
Dziękujemy dzieciom za tak liczny udział - nadesłano 125 prac konkursowych! 

Projekt przebudowy ul. Nałęczowskiej
Newsy

Informujemy, iż na zlecenie Rady Osiedla Podolany przygotowywany jest aktualnie projekt przebudowy ul. Nałęczowskiej. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o zapoznanie się z pierwszą wersją projektu oraz przesyłanie swoich uwag na adres: biuro@ropodolany.pl do dnia 29 marca br. Zebrane w ten sposób informacje zostaną przekazane do Zarządu Dróg Miejskich. Pobierz projekt...
Po zakończeniu prac projektowych Rada Osiedla Podolany podejmie starania o środki finansowe na realizację jednej z najdłuższych ulic osiedlowych (ponad 1 km długości). Możliwe będzie również wykorzystanie projektu przez Stowarzyszenie Budowy Ulicy Nałęczowskiej i realizacja dowolnego fragmentu ulicy z 75% dofinansowaniem Miasta.

KLUB SENIORA - sekcja Turystyczna
KLUB SENIORA

PLAN SEKCJI TURYSTYCZNEJ

 

 

 

 1. 1 marca       -  spotkanie przy kawie
 2. 23 marca       -  pracownia witraży
 3. 30 marca       -  Biblioteka Raczyńskiego
 4. 6 kwietnia   -  spotkanie przy kawie
 5. 27 kwietnia   -  spacer na Malcie
 6. 4 maja          -  zwiedzanie Stadionu
 7. 16 - 20 maja -  Warmia i Mazury
 8. 25 maja        -  spotkanie przy kawie
 9. 8 czerwca    -  wycieczka do Szamotuł
 10. 15 czerwca -  spacer  po Cytadeli
 11. 22 czerwca -  spotkanie przy kawie


Spotkania odbywają się o godz. 10-tej w Szkole Podstawowej, w sali nr 8

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,022,846 unikalne wizyty