Lipiec 12 2020 16:54:39
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
PETYCJA DO PREZYDENTA
Fabryka

Do Mieszkańców Osiedla Podolany                                                                              Poznań, dnia 22 marca 2017
W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi planowanej produkcji środków chemicznych przy ul. Druskienickiej, Rada Osiedla Podolany prosi Państwa o poparcie naszego sprzeciwu w tej sprawie. Przygotowaliśmy Petycję Do Prezydenta Miasta Poznania (można ją pobrać tutaj)
Dotarliśmy do decyzji środowiskowej dotyczącej produkcji środków chemicznych w jednej z hal przy ul. Druskienickiej 8/10. Niestety decyzja środowiskowa została już wydana. Nadal bezpośredni sąsiad odwołuje się od tej decyzji. Rada Osiedla jako organ nie posiadający osobowości prawnej nie jest stroną w postępowaniach administracyjnych, stroną mogą być właściciele sąsiednich nieruchomości lub stowarzyszenia mieszkańców. Gotowość pomocy wyraziło Stowarzyszenie “Zielone Podolany”, które już niejednokrotnie występowało w obronie  interesów mieszkańców Podolan. W dniu 7 marca Rada Osiedla podjęła uchwałę - stanowisko przeciwko planowanej produkcji środków chemicznych w lokalizacji Druskienicka 8/10, uchwała została niezwłocznie przekazana do Prezydenta Miasta Poznania.
Sądzimy, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie interesów mieszkańców będzie jak najszybsze wywołanie i uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru objętego ulicami Druskienicka / Strzeszyńska / Lutycka / Szczawnicka. Pozwoli to na jasne zdefiniowanie zasad zabudowy  ww terenu, zabezpieczenia działek pod drogi, komunikację miejską, placówki oświatowe. Rada Osiedla podjęła uchwałę o wywołaniu mpzp w dniu 23 czerwca 2015, a wcześniej 6 grudnia 2011, niestety nasze wnioski nie zostały uwzględnione.
Czynimy również starania, aby przystanek kolei przy ul. Druskienickiej (inna używana nazwa: Golęcin, na połączeniu ulicy Druskienickiej i Szczawnickiej, przy torach) został wpisany w plany Poznańskiej Kolei Miejskiej, która za kilka lat będzie - jak sądzimy- jedyną naszą szansą na szybkie dotarcie do centrum Poznania (niewyobrażalne Podolany-Dworzec Główny  w 7 minut! ). Na razie ten przystanek nie znalazł się ani w planach PKP przebudowy linii 354, ani w planach Miasta związanych z wnioskami do Stowarzyszenia Metropolia Poznańska, choć jest zaplanowany w mpzp dla tego rejonu wraz z dużym parkingiem Park&Ride, a Rada Osiedla wraz z ZDM przygotowała koncepcję przebudowy ulic dojazdowych.

Wzór petycji można pobrać tutaj, zebrać podpisy i dostarczyć do siedziby Rady (najlepiej zostawić u Pań Woźnych w szkole w opisanej kopercie), do dnia 29 marca. Pozdrawiam i proszę o Państwa poparcie.                      
Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu


Uchwały Rady Osiedla Podolany:
1. Uchwała w sprawie wywołania mpzp Strzeszyńska / Druskienicka / Szczawnicka / Lutycka 
2. Uchwała w sprawie przystanku Druskienicka
3. Uchwała w sprawie produkcji środków chemicznych Druskienicka

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,986,800 unikalne wizyty