Sierpień 14 2020 18:42:45
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Z WIZYTĄ W GALERII -spotkanie I
GALERIA

Pierwsze spotkanie z cyklu "Z wizytą w Galerii" odbyło się już 25 stycznia. Ponad 50 dzieci miało możliwość spotkania Anastazji Fietisovej, malarki, projektantki wnętrz i dyrygentki. Uczniowie mieli niecodzienną okazję bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki artystki, która w szalenie ciekawy sposób opowiedziała o swoim życiu, zainteresowaniach i technikach plastycznych stosowanych w swojej twórczości. Szczególną radość sprawiła malarka dzieciom, wykonując „na żywo” portret jednej z uczennic w technice pasteli. Portret artystki prezentujemy w ramce.

Zobacz też zdjęcia z otwarcia Galerii...

Anastazja Fietisova urodziła się w Brześciu (Białoruś) w rodzinie znanego malarza Iwana Fietisowa. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. Następnie w 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła następny zawód projektanta wnętrz. Wykonywała go osiem lat.

Kwalifikacje artystyczne w zakresie sztuk wizualnych podwyższyła w 1993 roku w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma. Od 1996 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i eksperymentalnym (malowanie emaliami na miedzi). W centrum jej zainteresowań znajduje się pejzaż miejski, w tym panoramy miast, i portret.

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
2,047,406 unikalne wizyty