Sierpień 14 2020 18:19:56
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Z wizytą w GALERII 2.PIĘTRO podsumowanie II półrocza 2014
GALERIA

Z wizytą w Galerii „2.piętro”

Z wizytą w GaleriiW lipcu 2014 roku na zaproszenie pani Barbary Sobczak, Prezes STiSKu przyjechali  na plener malarski do Ośrodka Plenerowo – Wypoczynkowego w Skokach  artyści z całej Polski. Tematem pleneru był pejzaż wielkopolski. Powstało wiele ciekawych prac, począwszy od grafik ukazujących piękno Pałacu w Skokach, wiele pejzaży i  kwiatów oraz  zabytków poznańskich wykonanych w akrylu i w oleju. Były wśród nich także prace malowane na jedwabiu i w technice monotypii. Obrazy powstały pod czujnym okiem komisarza artystycznego prof. Wiesława Krzyżaniaka. A obecnie są prezentowane w Galeri „2. Piętro” w Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach.

W podolańskiej szkole wspaniale pracuje się gromadzie dzieci pod okiem artystki pani Bożeny Beim. Zajęcia plastyczne  odbywają się w każdą środę o godzinie 14.00 i kształtują wyobraźnię artystyczną  naszych dzieci.

5 listopada wszystkie dzieci spotkały się w galerii z panią  Rozalią Nowak, artystką wielostronnie utalentowaną. Uprawia ona malarstwo sztalugowe, zajmuje się ceramiką artystyczną, tkactwem oraz  projektuje odzież. Jest autorką wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Obecnie jeden jej obraz jest w Galerii „2. Piętro” i jest zatytułowany „Parada próżności”. Podczas spotkania „Z wizytą w Galerii” artystka opowiedziała o swoim dorobku artystycznym i wykonała na oczach dzieci portret pani Doroty Woźniak. Wykonany podczas spotkania portret został nagrodzony głośnymi oklaskami. Dzieci wykazują ogromną wrażliwość na piękno przelane na papier, podobrazia i jedwab. Dowodem na to są  poniższe zdjęcia.
Danuta Trzebowska 

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
2,047,391 unikalne wizyty