Sierpień 14 2020 05:06:00
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
OTWARCIE GALERII 2.piętro
GALERIA

Wystawą "Poznań, moje miasto" w dniu 26 stycznia br. Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu (www.stisk.pl) otwarło nową siedzibę i salę wystawową - Galerię "2.pietro" w Szkole Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej 32.

W wyPiotr Kuźniak i jego obrazstawie wzięło udział 22 artystów z Poznania, Lublina, z Białorusi, Rzeszowa. Obok pejzaży, architektury i interesujących zakątków naszego miasta autorzy przywołują w swoich pracach miejscowe legendy i obyczaje ( B. Beim, J. Kaczmarczyk-Piotrowska, S. Cichocki), pokazują miejsca których już nie ma w pejzażu miasta ( B. Kubiak-Sobczak). Niezmiernie interesującym elementem wystawy są dwie rozległe i z wielką precyzją wykonane panoramy Poznania z roku 2006 ( 120x240 cm i 50x 150 cm. A. Fietisovej ).

Każda z prezentowanych prac skłania do refleksji nad przeszłością i dniem dzisiejszym Poznania. Oglądając wystawę można snuć opowieści zarówno o mieście i jego historii, jak i o samych artystach, bowiem są to niewątpliwie interesujące postaci i osobowości. Niektórzy z artystów mieszkają na Podolanach: Elżbieta Kmak - artystka specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Elżbieta Suszek - zajmująca się m.in. trudną sztuką batikowania.

Wystawę inauguracyjną uświetnił występ poznańskiego artysty, mieszkańca Podolan Piotra Kuźniaka, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nasz kolega z Rady Osiedla zaprezentował genialne aranżacje piosenek Czesława Niemena, w zamian otrzymując wspaniały portret swojej osoby w prezencie od Stowarzyszenia.

Licznie zgromadzona publiczność dała wyraz niegasnącej potrzebie przeżyć duchowych, możliwych tylko dzięki obcowaniu ze Sztuką przez duże „S”.

Sylwetki artystów będą prezentowane przy następnych wystawach oraz w programie dla dzieci i młodzieży z podolańskiej szkoły pt. "Z wizytą w galerii".

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
2,046,796 unikalne wizyty