Październik 01 2016 17:25:28
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
Zabudowa mieszkaniowa na ul. Straży Ludowej - c.d.
Newsy

Dziękujemy tym z Państwa, którzy wzięli udział w konsultacjach dotyczących budowy osiedla przez firmę WUPRINŻ. Dzięki temu udało nam się zebrać informacje o Państwa oczekiwaniach. W dniu 9 września Rada Osiedla Podolany podjęła NEGATYWNĄ OPINIĘ dotyczącą planowanej zabudowy. Otrzymaliśmy również -na nasze zapytanie- odpowiedź z Wydziału Architektury i Urbanistyki o odmowie udzielenia decyzji o warunkach zabudowy na ten teren. Szczegóły w załączonych pismach. Jednocześnie wystąpiliśmy z pismem do WUiA dotyczącym drugiego ważnego terenu - po dawnych ogródkach działkowych- którego planowana zabudowa niepokoi zarówno Państwa jak i nas. O dalszych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco. Prosimy bezpośrednich sąsiadów planowanych inwestycji o wnikliwe analizowanie otrzymywanych pism z urzędu, gdyż tylko bezpośredni sąsiedzi lub stowarzyszenia mogą być stroną w postępowaniach administracyjnych. Rada Osiedla nie posiada takich uprawnień.
Pobierz uchwałę Rady Osiedla nt. zabudowy Straży Ludowej
Pobierz pismo WUiA nt. zabudowy Straży Ludowej 

AKCJA KRWIODAWSTWA JEDNAK JEST!

AKCJA KRWIODAWSTWA w dniu 3 września 2016 jednak JEST!!! Jeden autobus sie popsul ale przyjechał drugi autobus...ZAPRASZAMY do godz.14tej.
Odważni Krwiodawcy 2016! kliknij, aby powiększyć...Zdjęcie naszych ODWAŻNYCH KRWIODAWCÓW 2016!

4 września 2016 FESTYN PARAFIALNO-OSIEDLOWY!
Festyn 4 września 2016! kliknij, aby powiększyć... Festyn 4 września 2016! kliknij, aby powiększyć...
Już 4 września festyn parafialno-osiedlowy! Serdeczie zapraszamy! Pobierz plakat (pdf)...

 

W tym roku wracamy do biegów ulicą Kartuską. Obok mapa tras. Do wygrania w loterii fantowej są: dron, rower, lodówka i duże klocki lego. Prosimy zapoznać się z regulaminem LOTERII FANTOWEJ.

Prosimy zapoznać się z regulaminem Konkursu Biegaczy i Wrotkarzy! TRASA BIEGÓW ul. KARTUSKĄ!

 

 

 

Konsultacje z mieszkańcami - projekt osiedla przy ul. Straży Ludowej
Newsy

Rada Osiedla Podolany prosi Państwa o opinie dotyczące planów wybudowania osiedla na terenie należącym do firmy WUPRINŻ, przy ulicy Straży Ludowej 35. Opinie zainteresowanych mieszkańców zbieramy do 25 sierpnia br. na adres: biuro@ropodolany.pl

Szczegóły dotyczące planowanej inwestycji znajdują się w piśmie WUPRINŻ S.A. skierowanym do Rady Osiedla Podolany -do pobrania tutaj.
Jednocześnie przypominamy, że Rada Osiedla, zgodnie ze statutem, ma prawo wyrażać opinie dotyczące inwestycji na terenie swojego obszaru, natomiast pozwolenia na budowę wydaje Prezydent Miasta Poznania za pośrednictwem Wydziału Architektury i Urbanistyki, zgodnie z obowiązującym prawem. Rada osiedla nie jest stroną w postępowaniu administracyjnym dotyczącycm wydawanych pozwoleń na budowę.

Dziękujemy firmie WUPRINŻ za przesłanie nam swoich planów - jest to pierwszy inwestor na terenie Podolan, który poprosił Radę Osiedla o opinię. Czekamy również na odpowiedź ZDM w sprawie planów dotyczących samej ulicy Straży Ludowej, ponieważ gestorem całej ulicy Straży Ludowej jest Zarząd Dróg Miejskich.

Sesja pod wiatą

Pomimo wakacji (i deszczu) Rada Osiedla Podolany intensywnie pracuje :)
Obrady rady osiedla w deszczu 

Społęczna Koncepcja Zagospodarowania Golęcina

Społeczna Koncepcja Zagospodarowania GolęcinaZobaczcie Społeczną koncepcję zagospodarowania Golęcina autorstwa mgr inż. arch. Andrzeja Kurzawskiego oraz mgr inż. arch. Jakuba Gwizdaływ uzgodnieniu z: Koalicją Rad Osiedli Północno-Zachodniego Klina Zieleni, Towarzystwem Przyjaciół Sołacza oraz Stowarzyszeniem My-Poznaniacy.

FORT VI zaprasza 18 i 19 czerwca - I Zlot Kolekcjonerów Broni!

FORT VI - I Zjazd Kolekcjoneró BroniSerdecznie zapraszamy! Zobaczcie niesamowite miejsce na Podolanach, które rzadko było dotychczas dostępne dla zwiedzających...i niesamowite Kolekcje Broni! 

OSIEDLOWE DROGI!

Podolańskie dziuryDrogi na Podolanach są w opłakanym stanie.... Zdjęcia to potwierdzają. Wysłalismy w ostatnim czasie do ZDM około 100 zdjęć z dziurami podolańskimi.
Jeżeli w Twojej okolicy pojawia się taka "koszmara"- zrób zdjęcie, opisz dokładnie miejsce i wyślij na adres: zdm@zdm.poznan.pl (uwaga! anonimy nie są przyjmowane).

Nasz kolega Filip ułożył taki wiersz:
Na Kartuskiej przy kościele można urywać zawieszenie,
Na Krynickiej gdy deszczu sporo zawsze tworzy się jezioro,
Sam w to do dziś nie wierzę, ale dziury na ulicach mamy jak ... Szwajcarzy ...w swoim serze.


Wierszyk dedykujemy dbającym o stan dróg pracownikom ZDM Poznań. 

Koncert MYSLOVITZ w pobliżu!

Smochy Festiwal 4 czerwca 2016Osiedle Krzyżowniki-Smochowice zaprasza na Festyn z okazji 25-lecia Samorządów Lokalnych, który uświetni koncert zespołu MYSLOVITZ! Sobota 4 czerwca 2016. Zapraszamy! Dojazd rowerem przez ul. Biskupińską do miejsca festynu (u. Braniewska) to tylko 6 km (20 minut)!

GŁOSUJ NA PODWÓRKO NIVEA przy blokach na ul. Raczyńskiego/Szarych Szeregów

Podwórko Nivea dla Podolan!Mieszkańcy osiedla na ul. Raczyńskiego / Szarych Szeregów zgłosili swoje podwórko do konkursu NIVEA! Można wygrać nowiutki, świetnie wyposażony plac zabaw za darmo!

Głosowanie trwa od 5 maja do 30 czerwca. Można zagłosować raz dziennie! Link do głosowania:
Wygrajmy wspólnie plac zabaw dla Podolan!
Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
794,412 unikalne wizyty