Październik 19 2018 13:53:39
Klub Seniora
Galeria 2.piętro
Parki, place i zieleńce
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 95
· Najnowszy użytkownik: wndgepjs
Powitanie
Witamy na Oficjalnej Stronie Internetowej Rady Osiedla PODOLANY w Poznaniu. Podolany to dzielnica Poznania o powierzchni 5,3 km2 zamieszkana przez 7.019 osób (dane z października 2011). Rady Osiedli są organami pomocniczymi Rady Miasta. Osiedlowi radni są do nich wybierani w wyborach bezpośrednich większością głosów. Rady Osiedli mają wg Statutu m. Poznania (miejskiej konstytucji) funkcję opiniodawczą. Są one ważnym elementem łączącym mieszkańców z władzami miejskimi. Wykonywaniem uchwał Rady zajmuje się Zarząd Osiedla. Wszyscy członkowie Rady Osiedla Podolany wykonują swoje obowiązki społecznie - za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej...
19 października 2018 KONCERT JESIENNY nie tylko dla Seniorów

KONCERT BEZPŁATNY!

Zapraszamy na KONCERT JESIENNY 19.10.2018

PBO 2019 zobaczcie film!

Zobacz film promujący projekt II.9 dla Podolan na fb. Autor: Szymek lat 10, uczeń SP62

DYŻUR Rady Osiedla 02-10-2018

Najbliższy dyżur radnych Osiedla odbędzie sie we wtorek 2.10.2018 w godz. 19-20 w SP62 (sala nr 8). Dyżurują Grażyna Dudzińska i Katarzyna Zemer. Zapraszamy.

Poznański Budżet Obywatelski 2019

Od 27 września do 19 października 2018 głosujemy w Poznańskim Budżecie Obywatelskim dla Podolan i okolic!
Rada Osiedla Podolany i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 62 proszą o Państwa głosy na projekt:

Projekt ogólnomiejski nr 32. Plażojada 2 - park wodny i miejsce spotkań

Projekt rejonowy nr II.9. Podolany SzkołaPodstawowa 62: boiska, malowanie, szafki

Głosuj w PBO2019 na nasze projekty! Głosuj w PBO2019 na nasze projekty!

Pobierz ulotkę...

SPRAWA FABRYKI - dobre wieści...
Fabryka

Uchwała Zarządu Osiedla Podolany w sprawie fabryki

Pragniemy USPOKOIĆ MIESZKAŃCÓW w sprawie fabryki przy ul. Druskienickiej 8.

W piątek 21.09.2018 w programie TVP Poznań "Lustra" prezydent Maciej Wudarski potwierdził, że Miasto zawiesza wydawanie decyzji dotyczących produkcji dla terenów Podolany - Południe, a Miejska Pracownia Urbanistyczna traktuje uchwalenie planu dla terenu objętego ulicami Druskienicka - Strzeszyńska - Lutycka - Szczawnicka jako PRIORYTET.
Miasto ma teraz 8 miesięcy na przeprowadzenie procedury uchwalenia planu, który będzie podstawą do odmowy uruchomienia produkcji na tym terenie i zabezpieczy inne interesy mieszkańców w przyszłości.

Rada Osiedla nie zbiera żadnych podpisów w tej sprawie. Zarząd Osiedla Podolany, upoważniony przez Radę Osiedla reprezentującą wszystkich mieszkańców, wyraził już swój sprzeciw wobec zamiany hali magazynowej na magazynowo-produkcyjną, który można pobrać tutaj, a prezydent Miasta - odpowiedzialny za urbanistykę - publicznie zapewnił o podjęciu niezbędnych działań zabezpieczających interes mieszkańców.

Będziemy Was informować o nowych faktach na bieżąco.

Przy okazji, świadomie dokonujmy wyborów również przy półkach sklepowych - kupując tylko produkty firm dbających o środowisko w naszym kochanym Mieście! Pamiętajmy, że jesteśmy nie tylko obywatelami ale także KONSUMENTAMI.

Grażyna Dudzińska, Zarząd Osiedla Podolany

AQUANET ogłosił przetarg na budowę sieci wodociągowej na terenie PODOLAN

Budowa sieci wodociągowej na terenie Podolan.Coraz bliżej rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Podolan. ​W dniu 11.09.2018 został ogłoszony przetarg na inwestycję Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Podolan w Poznaniu.
To bardzo ważna inwestycja, o którą Rada Osiedla zabiegała od lat. Dziękujemy pracownikom Aquanet zangażowanym w ten projekt.

Informacje dla Rodziców SP62

W związku z licznymi pytaniami Rodziców, informujemy, iż w bieżącym miesiącu rozpoczęła się przebudowa ulicy Krynickiej etap IV (przy przejściu przez tory z Podolan na Strzeszyn Literacki) oraz IIa (odcinek od ul. Nałęczowskiej do zakrętu w stronę szkoły). Środki na ten cel pochodzą z wygranego grantu na najlepsze inicjatywy osiedlowe.

Natomiast w ramach prac Aquanetu wkrótce przebudowany zostanie fragment ulicy Krynickiej od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej wraz z wyniesionymi skrzyżowaniami, co powinno poprawić bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Aquanet będzie także inwestorem zastępczym budowy ulicy Dukielskiej wraz z miejscami parkingowymi  i chodnikiem, na co - dzięki Państwa głosom - zdobyliśmy środki w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017. Opóźnienie w realizacji zadania wynikało z konieczności koordynacji budowy sieci wodociągowej z budową nawierzchni ulicy. Aktualnie został ogłoszony przetarg na to zadanie.
Bardzo prosimy rodziców dowożących dzieci do szkoły o wyrozumiałość podczas prowadzenia prac. Rodzicom dzieci starszych podpowiadamy, że warto korzystać z zatok przy ul. Druskienickiej jako miejsc “kiss & ride”.

Całe lato trwały prace związane z zadaniem “Nowoczesne pracownie w SP62”, na które głosowaliśmy wspólnie w ramach PBO 2018. Wyposażone i całkowicie zmodernizowane zostały dwie pracownie komputerowe, zakupiono tablice interaktywne, roboty do nauki programowania i wiele, wiele innych pomocy naukowych. Dziękujemy za Państwa głosy, a Dyrekcji i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w realizację tego projektu.

27 września rozpocznie się kolejne głosowanie PBO 2019. Zachęcamy całe rodziny do oddawania głosów na zadania “Plażojada 2 - kontynuacja oraz PODOLANY Szkoła Podstawowa 62: boiska, malowanie, szafki. Szczegóły podamy wkrótce na ulotkach.

Dziękujemy Radzie Rodziców SP62 za pomoc przy kolejnym grancie osiedlowym, w którym walczymy o środki na dokończenie odwodnienia wejścia do szkoły oraz remont boiska do siatkówki. Czekamy na wyniki konkursu.

Dzięki staraniom Dyrekcji Szkoły i Rady Osiedla przygotowana została koncepcja rozbudowy szkoły wraz z pomieszczeniami dla filii Biblioteki Raczyńskich. Zadanie znalazło się w budżecie Miasta na lata 2019-2021. Ze względu na dobro naszych dzieci, mamy nadzieję na szybkie rozpoczęcie prac i zwiększenie liczby sal w naszej szkole.

Życząc Państwu dobrego roku szkolnego, pozdrawiam Elżbieta Sobkowiak, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Budowa przejścia przez tory na ul. Krynickiej rozpoczęta!

Przebudowa ul. Krynickiej rozpoczęta!Rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa ul. Krynickiej przy przejściu przez tory Podolany - Strzeszyn Literacki.
Dla zainteresowanych podajemy link do projektu budowlanego i wykonawczego. Przebudowana będzie ul. Krynicka (etap IIa i etap IV), w następującym zakresie:

  • od posesji nr 32 do ul. Nałęczowskiej (bez skrzyżowania) – etap IIa
  • oraz na odcinku od ul. Czorsztyńskiej do ul. Szczawnickiej – etap IV.

Ze względu na zaplanowane prace Aquanetu w tym rejonie, etap IIa realizowany jest przez ZDM, natomiast etap IIb (od ul. Nałęczowskiej do ul. Zakopiańskiej, łącznie z wyniesionymi skrzyżowaniami) będzie realizowany wkrótce przez Aquanet. Prosimy rodziców dzieci wożących do szkoły o wyrozumiałość.  Zadanie realizowane jest ze środków Rady Osiedla i wygranego grantu osiedlowego.

Inwestycja przygotowana została również pod kątem uruchomienia przystanku Kolei Metropolitalnej (prawdopodobnie w roku 2020), stąd duża liczba stojaków na rowery.

FESTYN 2018

Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018! Zapraszamy na FESTYN 2 września 2018!

Zapraszamy biegaczy i rolkarzy!


Zapraszamy biegaczy i rolkarzy na coroczny konkurs! Zobacz regulamin...


Zapraszamy do udziału w loterii fantowej! Zobacz regulamin...

Nowy plac zabaw w Przedskolu Nr 142 przy ul. Rożka

Jest już gotowy nowy plac zabaw 
w Przedszkolu 142 na ul. Rożka (sfinansowany z grantu zdobytego przez Radę Osiedla, przy wsparciu Rady Rodziców) - zobaczcie zdjęcia...

Przedszkole 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabawPrzedszkole nr 142 ul. Rożka - nowy plac zabaw

Informacje podstawowe
Inicjatywy lokalne
Dla mieszkańców
1,365,868 unikalne wizyty